هدف از برگزاری همایش «مدیریت و زن در نظام آموزش عالی»شناسایی وضعیت موجود زنان در نظام آموزش است

رییس کمیته علمی همایش مدیریت و زن در نظام آموزش عالی از برگزاری همایش «مدیریت و زن در نظام آموزش عالی» در تاریخ ۵ اسفندماه سال جاری در واحد مرکزی دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش زنان خبر؛ امینه احمدی رییس کمیته علمی همایش مدیریت و زن در نظام آموزش عالی در جمع خبرنگاران افزود: بررسی محدودیت‌ها در ارتقای جایگاه زنان در مدیریت آموزش عالی، تبیین علل و زمینه‌های این موضوع و شرایط و امکانات برای تغییر این وضعیت با توجه به دیدگاههای اسلام و تجارب داخلی و جهانی از اهداف این همایش است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش شناسایی وضعیت موجود زنان در نظام آموزش عالی کشور است و همانگونه که عنوان شد این همایش توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با همکاری شورای راهبردی زنان فرهیخته این دانشگاه برگزار می شود.

امینه احمدی با اشاره به محورهای این همایش گفت: جایگاه و نقش زنان در مدیریت دانشگاه‌ها، جایگاه نقش و الگوهای زنان در مدیریت دانشگاهی و نقش سازنده و مسئولیت پذیری آنها در تعاملات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، و سیاسی کشور،ترغیب، تحلیل‌های راهبردی،الگوهای موفق مدیریت و رهبری زنان با رویکردهای رسانه، خلاقیت، کارآفرینی در آموزش عالی و روش‌های اطلاع‌رسانی و تقویت جایگاه زنان در مدیریت آموزش عالی، را از جمله محورهای مهم این همایش بیان کرد.

وی با دعوت از تمامی بانوانی که در عرصه‌های علمی فعالیت دارند عنوان کرد: از تمامی بانوان در عرصه‌های علمی دعوت می شود در همایش مدیریت و زن در نظام آموزش عالی شرکت کنند تا مطالبات زنان در این همایش ها به صورت علمی بحث و بررسی شود.

رییس کمیته علمی همایش مدیریت و زن در نظام آموزش عالی تاکید کرد: آخرین مهلت ارسال مقالات تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۴ است، علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.iau.wmhe.ir مراجعه کنند.