طرز تهیه کوکو سیب زمینی مخصوص

کوکو سیب زمینی یکی از انواع کوکوی مخصوص و معروف و پر طرفدار ایرانی است. این کوکو در کنار کوکو سبزی از پر مصرف ترین غذاهای فوری محسوب می شوند. این غذای خوشمزه را می توانید به عنوان یک شام یا ناهار سبک سرو کنید.

به گزارش زنان خبر، طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته :

 

سیب زمینی  ۴ عدد
 تخم مرغ ۳ عدد
 پیاز ۱ عدد
 نمک و فلفل  به مقدار لازم
پودر دارچین در صورت تمایل به مقدار لازم

 

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته :

برای پخت کوکو سیب، ابتدا سیب زمینی ها را تمیز بشویید و آب پز کنید. سپس پوست سیب زمینی ها را بگیرید و رنده کنید یا با گوشتکوب بکوبید تا له شود پیاز را رنده کنید و به سیب زمینی ها اضافه کنید.

 

نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید، و خوب مخلوط کنید در صورت تمایل دارچین را اضافه کنید و خوب هم بزنید تخم مرغ ها را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

 

داخل ماهیتابه روغن بریزید و حرارت را زیاد کنید تا روغن داغ شود سپس با قاشق از مایه کوکو داخل ماهیتابه بریزید و آن را صاف کنید. زمانی که سرخ شدند آن ها را برگردانید و طرف دیگر آن را سرخ کنید.

 

می توانید آن را به صورت یک تکه داخل ماهیتابه بریزید و بعد از سرخ شدن یک طرف آن طرف دیگر را سرخ کنید. و در آخر با نان و سبزی خوردن و یا پیاز میل کنید.

   

  کوکو سیب زمینی,انواع کوکو

   

   

  خام یکی از انواع کوکوهای خوشمزه و ساده ایرانی است که خیلی سریع و آسان اماده می شود. این کوکو با کوکوی سیب زمینی معمولی یک تفاوت دارد و آن هم این است که سیب زمینی این کوکو پخته نمی شود.

   

   

  انتهای متن/*