یک بانوی کارآفرین: شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست

فریده سخایی بانوی کارآفرین گفت: شکست، مشکلات، سختی ها و فراز و نشیب های زندگی هرگز مانع و سدی در برابر پیشرفت و ترقی نخواهد بود.

به گزارش زنان خبر، فریده سخایی در گفت و گویی با خبرنگار زنان خبر بیان کرد: پس از جدایی در سال ۱۳۸۴ کار خود را با یک چرخ راسته و دوختن مانتو و لباس در منزل پدری آغاز کردم و معتقد بودم شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست.

وی افزود: کار در بیرون از محیط خانه برایم دشوار بود بخاطر همین سعی کردم در رشته خیاطی پیشرفت کنم و به کار خود ادامه دهم.

این بانوی کارآفرین ادامه داد: پس از سه سال کار و فعالیت در عرصه خیاطی، تصمیم به اجاره پارکینگی برای گسترش کار خود گرفتم.

وی یادآور شد: اکنون هم پس از سال ها کار و فعالیت برنامه جدیدی در راستای یادگیری و آموزش و حمایت از بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار را طراحی کردم.

ایجاد اشتغال، کسب درآمد، پرورش خلاقیت از اهداف اصلی من است

سخایی عنوان کرد: ایجاد اشتغال، کسب درآمد، پرورش خلاقیت در هنر و آموزش پیشرفته از مهمترین اهداف بنده به شمار می رود و شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست.

وی ادامه داد: تولید و حمایت از کالای ایرانی و عرضه محصولات به بازار در زمینه حمایت از بانوان کارآفرین و زنان بدسرپرست و بی سرپرست مهمترین هدفم بوده و همه این نکات را در کارم به اجرا درآورده ام.

این بانوی کارآفرین آموزش مستمر زنان را امری مهم و مؤثر در اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست دانست و گفت: حدود ۸۰ نفر از زنان طی سه سال اخیر آموزش دیده اند که ۵۰ تا ۶۰ نفر آنها در منزل و برخی با اجازه کارگاه به صورت مستقیم ایجاد اشتغال و کسب درآمد کرده اند.

وی افزود: در حال حاضر با راه اندازی کارگاه خیاطی تمامی زنان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و بی سرپرست مورد آموزش و یادگیری قرار گرفته تا با کسب درآمد بتوانند به استقلال مالی برسند.

سخایی خاطر نشان کرد: حمایت گسترده و روزافزون  از زنان بدسرپرست و بی سرپرست در تولید و اشتغال از سوی مسئولان مربوطه یک نیاز و ضرورت برای این قشر به شمار می رود.

وی در پایان گفت: جنگیدن در برابر سختی ها و مشکلات و ایستادگی در برابر ناملایمات موجب پیشرفت و موفقیت انسان می شود و هرگز با کوچکترین مشکلی نباید از پا درآمد.

 

انتهای متن/*