کیم جونگ اون به قرنطینه رفته است!

تاکنون مقامات دو کشور ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی که سال‌هاست با کره شمالی درگیری سیاسی و امنیتی دارند ، معتقدند که کیم جونگ اون بیمار نیست و احتمالاً برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا فعلاً در مکانی بیرون از شهر پیونگ یانگ به زندگی ادامه خواهد داد.

به گزارش زنان خبر، در میانه اخبار متفاوت و رنگارنگ و مشحون از شایعاتی که درباره وضعیت زندگی کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی در رسانه‌های گوناگون منتشر می‌شود ، تاکنون مقامات دو کشور ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی  که سال‌هاست با کره شمالی درگیری سیاسی و امنیتی دارند ، معتقدند که کیم جونگ اون بیمار نیست و احتمالاً برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا فعلاً در مکانی بیرون از شهر پیونگ یانگ به زندگی ادامه خواهد داد.

به گزارش وبسایت خبری NK NEWS، برخلاف برخی گزارش‌ها که مدعی هستند که کیم جونگ اون پس از انجام عمل جراحی قلب در وضعیت بحرانی قرار گرفته و به همین دلیل در انظار عمومی حتی در مراسم جشن تولد پدربزرگش که بنیانگذار حکومت کره شمالی است هم دیده نشده است ، کیم یئون چول وزیر اتحاد بین دو کره در کشور کره جنوبی تاکید کرد که که کاملاً منطقی است که وی تصمیم بگیرد برای رعایت احتیاط هم که شده در مکانی دور از جمعیت ساکن شود.

در همین رابطه وزیر اتحاد کره جنوبی گفت: ما به کمک ظرفیت‌های اطلاعاتی‌ می‌توانیم با اطمینان بگوییم که هیچ نشانه‌ای از وجود وضعیتی غیرعادی در کره شمالی دیده نمی‌شود و اگرچه از زمانی که کیم جونگ اون به قدرت رسیده هرگز فرصت شرکت در مراسم بزرگ جشن تولد پدربزرگش را از دست نداده است اما اکنون وضعیتی متفاوت حاکم است و به دلیل شیوع بیماری کرونا ، بسیاری از جشن‌ها در این کشور لغو شده‌اند و بر این اساس وضعیت فعلی را غیرمعمول نمی‌دانیم.

بیشتر بخوانید:

همچنین مقامات ایالات متحده آمریکا نیز به برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که رهبر جوان کره شمالی با قطار شخصی خود به شهر ساحلی ونسان در شرق این کشور رفته است تا از خطر ابتلا به ویروس کرونا دور بماند.

اگرچه رهبر کره شمالی از تاریخ ۱۱ آوریل ۲۰۲۰ دیده نشده است اما پس از آن تاریخ نیز پیام‌های دیپلماتیک از جانب او برای برخی از رهبران جهان فرستاده شده است.

علاوه بر این ، وبسایت NK NEWS گزارش کرده است که قایق‌های تفریحی که اغلب توسط کیم مورد استفاده قرار می‌گیرند ، در آب‌های حول شهر ونسان فعال شده‌اند.

گفتنی است صرف اثبات این نکته که کیم جونگ اون برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا به مکانی دور از پیونگ یانگ پناه برده است ، خود نشان از این دارد که برخلاف ادعاهای مقامات کره شمالی ، ویروس کرونا در داخل کره شمالی نیز شیوع پیدا کرده است.

قابل توجه است که برخی از مفسران سیاسی در منطقه شرق اسیا معتقدند که اگرچه با اتکا به تصاویر ماهواره‌ای اعلام شد که قطار مخصوص کیم جونگ اون به شهر ونسان رفته است اما ممکن است که این هم شگردی از سوی حکومت کره شمالی برای انحراف افکار عمومی و رسانه‌ها باشد و کیم جونگ اون در جایی دیگر مشغول استراحت و گذراندن دوران قرنطینه باشد.

 

انتهای متن/*