کودکان باید از سنین پایین با محیط زیست خود آشنا شوند

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری نسیم‌شهر گفت: کودکان می بایست از سنین پایین با محیط زیست و فضای سبز آشنا شوند تا در آینده با آگاهی لازم از محیط زیتس خود نگهداری کنند.

به گزارش زنان خبر،قادر شریفی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری نسیم شهر در گفت‌و گو باخبرنگار بهارستانه با اشاره به اهمیت آشنا شدن کودکان با محیط زیست، اظهار داشت: برنامه‌هایی در راستای آشناسازی کودکان شهر با فضای سبز و محیط زیست در دستور کار داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه کودکان می بایست از سنین پایین با محیط زیست آشنا شوند و به اهمیت نگهداری از آن پی ببرند، تشریح کرد: هدف اصلی از برگزاری بعضی برنامه‌ها در نسیم‌شهر، آشنایی کودکان با فضای سبز، محیط زیست شهری و رعایت بهداشت محیط زندگی و همچنین آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در این زمینه‌ها می باشد.

شریفی در خصوص اثرات و بازتاب‌های مثبت برگزاری چنین مراسم‌هایی، تاکید داشت: در آینده نیز برنامه‌هایی در جهت ترویج فرهنگ درختکاری، حفاظت از محیط زیست و فضای سبز با تهیه بروشور، کتابچه و مسابقات مختلف برای کودکان و نوجوانان نسیم شهری برگزار می کنیم تا گامی دیگر در راستای فرهنگ‌سازی در این زمینه در سطح شهرستان بهارستان برداریم.

وی همچنین به برگزاری گردهمایی کودکان نسیم شهری اشاره کرد و بیان داشت: در مراسم برگزار شده، ۱۵۰ جلد کتاب داستان با موضوع‌هایی نظیر فضای سبز، کره زمین و محیط زیست در بین نونهالان و کودکان حاضر در گردهمایی توسط سازمان فضای سبز شهرداری نسیم‌شهر توزیع گردید.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز نسیم شهر درپایان باتوجه به اینکه اجرا چنین برنامه‌هایی در سطح شهر به صورت مستمر و دقیق ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: والدین بهارستانی که در این مراسم شرکت کرده بودند بر لزوم برگزاری چنین مراسم‌‌ها و مسابقاتی در سطح شهرستان بهارستان و برای سنین مختلف تأکید داشتند و از حضور کودکان خود در گردهمایی بوستان استاد شهریار و افزایش سطح معلومات آن‌ها به‌ویژه در رابطه با شرایط حفظ محیط زیست اطراف خود ابراز رضایت و خوشحالی کردند.

 

انتهای متن/*