کمک مردم و خیرین در قالب محور نیکوکاری و خیر جمعی/توجه بیشتر به بهزیستی

ضیافت افطاری بهزیستی شهرستان ری با عنوان محور نیکوکاری و خیر جمعی در شیر خوارگاه حضرت رقیه(س) برگزار شد.

به گزارش زنان خبر؛ ضیافت افطاری بهزیستی   شهرستان ری و محور نیکوکاری در شیر خوارگاه حضرت رقیه(س) با حضور دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، دکتر اصغر باقری مدیرکل بهزیستی استان تهران،محمد علی کوزه گر سرپرست مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور،

سید محمد رحیم فاضلی نژاد رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری ، جمعی از مسئولین ، خیرین و نیکوکاران تشکیل گردید.

در این مراسم رییس اداره بهزیستی شهرستان ری گفت: طرح  محور نیکوکاری و خیر جمعی در راستای تقویت و افزایش مشارکت اجتماعی مردم در سطح جامعه خصوصا افرادی که توانایی بیشتری برای کمک رسانی به مددجویان و جامعه هدف بهزیستی دارند برنامه ریزی شده است.

وی افزود: نیکوکاری و انجام کار خیر برای نیازمندان  در شرع مقدس اسلام  جایگاه بسیار والایی دارد و  آیات و روایات متعددی درباره ی اهمیت و آثار نیک آن وجود دارد.

فاضلی نژاد بیان کرد: در دین اسلام به اکرامام ایتام و دستگیری از آنان توجه ویژه ای شده است و ماه مبارک رمضان فرصت  خوبی برای کمک رسانی به افراد نیازمند است.

وی گفت: در راستای تحقق اهداف سازمان بهزیستی و ارائه خدمات مناسب و در خور شان  افراد معلول، اقشار آسیب پذیر و نیازمند جامعه ،‌ به عنوان تکلیفی الهی و انسانی،‌  اقدام به  جذب کمکهای نقدی و غیر نقدی از افراد خیر و مردم نیکوکار نموده ایم که  با ایجاد شرایط مناسب،‌ زمینه گسترش مشارکتهای مردمی را فراهم کرده ایم.

رییس اداره بهزیستی شهرستان ری اهداف مشارکت های مردمی را توسعه و گسترش رفاه اجتماعی در بین اقشار نیازمند و آسیب پذیر و جذب مشارکت مالی و غیر مالی عموم مردم برای بر طرف کردن نیازهای جامعه هدف و کاهش هزینه های سازمان بهزیستی برشمرد.

وی با اشاره به فعالیت های شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) اظهار کرد: شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) به صورت شبانه روزی واقع در میدان بهمن , خیابان بهمنیار می باشد و به کودکان دختر و پسر بی سرپرست یا بدسرپرست در رده  سنی  ۰ تا ۶ سال خدمت رسانی می کند و در این خصوص کمک های مردم و خیرین را برای رفع برخی مشکلات می طلبیم.