کتاب بازی به جای خاله بازی

اولین کتابی که به شما معرفی می کنم مطالعه کنید کتاب های روانشناسی رشد هست.

به گزارش زنان خبر، پرسش: می شه چند کتاب خوب و کاربردی در زمینه تربیت کودک از همان زمان نوزادی به بعد به بنده معرفی کنید. لطفا کتاب هایی باشه که از نظر مذهبی هم به تربیت کودک توجه شده باشه.

پاسخ: اولین کتابی که به شما معرفی می کنم مطالعه کنید کتاب های روانشناسی رشد هست. یکی از این کتب روانشناسی رشد نوشته دکتر حمزه گنجی است که برای افرادی که تخصص در زمینه روانشناسی ندارند قابل درک هست.

از دیگر منابعی که در این زمینه می توانید استفاده کنید
* تربیت کودک، ابراهیم امینی
* «کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یک سالگی» نوشته تکلااس.تی با ترجمه زهرا جعفری به تشریح همه‌چیز درباره اولین سال زندگی نوزاد و پیشنهادها و نصایحی در تمام موارد رشد فیزیکی، احساس و اجتماعی نوزادان اختصاص دارد.

*«کلیدهای پرورش رفتار و ارزش‌های اخلاقی در کودکان و نوجوانان» نوشته دکتر میشل بربا با ترجمه فرناز فرود به هفت فضیلت اساسی که در وجود کودکان به ودیعه گذاشته شده همچون همدلی، وجدان، خویشتن‌داری، احترام به دیگران، مهربانی، بردباری و انصاف می‌پردازد. نویسنده نقش خانواده را در پرورش فرزندان براساس این فضایل مهم می‌داند و معتقد است اولین الگوهای کودکان والدین هستندو در نهایت کتاب آشنایی با تعلیم و تربیت اسلامی، مجید رشید پور، انتشارات انجمن اولیاء و مربیان.

منبع: تبیان