زنان خبر - http://zanankhabar.ir

کاهش ۳۰ درصدی اهدای خون در نخستین شب قدر امسال

به گزارش زنان خبر [1]، محمدرضا مهدی زاده اظهار داشت: در شب نوزدهم ماه رمضان نخستین شب قدر امسال ، ۸۴۸ نفر از شهروندان نوعدوست و مسئولیت پذیر به مراکز اهدای خون در سطح استان تهران مراجعه کرده که ۶۵۸ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی با تشریح آمار اهداکنندگان خون در اولین شب قدر سال ۹۹ بر اساس دسته بندی های مختلف، خاطرنشان کرد: ۳۱۷ نفر از اهداکنندگان در دسته اهداکنندگان مستمر بودند که سالی حداقل دو بار به مراکز اهدای خون می آیند و ۲۱۵ نفر هم در دسته اهداکنندگان با سابقه بودند که در سال های گذشته، سابقه مشارکت در این کار انسانی را داشته اند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ادامه داد: ۱۲۶ اهداکننده در اولین شب قدر امسال برای نخستین بار به جمع اهداکنندگان خون پیوسته اند که امیدواریم در آینده و با همراهی مستمر، شاهد حضور یک نسل جدید در مسیر نجات بیماران نیازمند به خون باشیم.

مهدی زاده ضمن دعوت از مردم به مشارکت بیشتر در این امر انسانی و نجات بخش، گفت: ذخایر خونی ما براس تامین نیازهای بیماران در شرایط بحرانی نیست اما به خاطر نیاز روزانه بیماران در بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی و بیمارستان سطح استان تهران، چشم انتظار حضور و مشارکت بیشتر مردم مهربان و ایثارگر تهرانی در مراکز اهدای خون هستیم.

انتهای متن/*