کارشناس معاونت فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور:

غرفه‌ی اختصاصی ویژه زنان و دختران در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این حوزه کتاب‌های خوبی با عناوین مختلف در حوزه بانوان ارائه کرد.

به گزارش زنان خبر، معصومه عابد کارشناس معاونت فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: نمایشگاه کتاب بهترین فرصت برای فرهنگ‌سازی مطالعه، معرفی کتاب‌ها و انتشارات است که در یک مجموعه در دسترس افراد است.

وی افزود: زنان نقش مؤثری برای تشویق افراد خانواده به مطالعه کتاب دارند که در این راستا آنان با کتاب‌خوانی و درک کتاب‌های تأثیرگذار می‌توانند موفق باشند.

عابد با اشاره به غرفه اختصاصی ویژه بانوان در سی و یکمین نمایشگاه کتاب بیان کرد: انتشارات لشکر فرشتگان در نمایشگاه کتاب به‌صورت ویژه به موضوع زنان، خانواده، معرفی زنان موفق در انقلاب، معرفی شهدای زن و… پرداخته است، لشکری از فرشتگان راه روشنی برای همه زنان و دختران ایران و جهان است که با واژه به واژه‌های کتاب‌هایش سعی در نشان دادن مسیر حقیقی دارد.

وی ادامه داد: بسیج جامعه زنان کشور صاحب‌امتیاز این انتشارات است که با نشر کتاب‌های تخصصی و تولید محصولات فرهنگی در حوزه کودکان، نوجوانان، زنان و خانواده توانسته با جذب مخاطبان در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی تأثیرگذار باشد.

کارشناس معاونت فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور در مورد کیفیت کتاب‌ها اذعان داشت:

سال ۱۳۹۴ انتشارات لشکر فرشتگان اقدام به فعالیت نمود که با مخاطب سنجی و نیازهای جامعه کتاب‌هایی با محتوای مطلوب و کارشناسی شده ارائه کرد، جامعه هدف انتشارات بانوان هستند ولی خوشبختانه آقایان نیز از آثار عرضه‌شده استقبال خوبی داشتند.

وی خاطرنشان کرد: نشر زندگی‌نامه و معرفی زنان شهید کشور یکی از رویکردهای انتشارات لشکر فرشتگان است که تأثیر خوبی بر زندگی دختران نوجوان و جوان خواهد داشت، تاکنون چندین کتاب در مورد این شهدای گران‌قدر منتشرشده است.

عابد با تأکید بر تأثیر کتاب‌های قرآنی در کودکان گفت: کتاب‌های قرآنی و فعالیت در این زمینه از دیگر اهداف این انتشارات است که کتاب‌های برگرفته از آثار قرآن در تربیت کودکان به چاپ رسیده است و مادران می‌توانند بامطالعه آن‌ها روش صحیح تربیتی را فرابگیرند.

کارشناس معاونت فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: باید محتوای کتاب‌ها دختران جوان را جذب مطالعه کند و اثرات خوبی برای آنان داشته باشد؛ رمان «فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند» به زندگی مستند ۱۵۰ نفر از زنان ایرانی اشاره دارد که می‌تواند کتاب خوبی برای دختران و زنان جوان باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: سبک زندگی شهدای زن و الگوبرداری از زندگی آنان می‌تواند در رفع مشکلات و معضلات بانوان در عرصه‌های مختلف کمک کند.

عابد جنگ نرم را یکی از هجمه‌های دشمن علیه کشور دانست و گفت: جنگ نرم علیه نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های آن از اقدامات دشمن است که هدف اصلی آنان تزلزل زن و خانواده ایرانی است؛ کتاب «زنان و جنگ نرم» انتشارات لشکر فرشتگان در این نمایشگاه مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

 

 

 

انتهای متن/*