کارشناس امور قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری:قرآن کریم سلامت آینده را تضمین می‌کند

بانوان با فراگیری، توجه به مفهوم و معانی قرآن زمینه آشنایی افراد خانواده را با قرآن ایجاد خواهند، هدایت فرزندان در مسیر قرآن برای آینده آنان بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش زنان خبر، آسیه محمد خانی کارشناس امور قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبراظهار داشت: قرآن بهترین مسیر برای سعادت زندگی دنیا و آخرت است که ارتباط با قرآن کریم سلامت آینده را تضمین می‌کند.

وی افزود: بانوان و مادران از طریق انس با قرآن و درک مفهوم این کتاب آسمانی زمینه آشنایی افراد خانواده را با قرآن فراهم خواهند کرد.

محمد خانی با اشاره به نمایشگاه قرآن باقرشهر گفت: برپایی نمایشگاه‌های قرآن در زمینه فرهنگ سازی قرآنی بسیار تاثیرگذار است که در این راستا اداره تبلیغات اسلامی با حضور موسسه قرآن مکتب الزینب (س) و موسسه قرآن مهدیسا در نمایشگاه قرآن باقرشهر حضور فعال و پرشوری دارند.

وی در مورد برگزاری جلسات قرآن در ماه مبارک رمضان بیان کرد: در ماه مبارک رمضان کلاس‌ها و جلسات قرآنی ویژه بانوان برگزار می‌شود که بهترین فرصت برای انس با این کتاب الهی است.

کارشناس امور قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری یادآور شد: کلاس‎های روخوانی و جزء‌ خوانی قرآن در خانه‌ها و جلسات قرآنی بانوان به صورت مستمر انجام می‌شود که در ایام ماه رمضان به صورت ویژه‌تر برگزار می‌گردد.

وی در ادامه اذعان داشت: تعداد ۸۰ خانه قرآنی دارای جواز و تعداد ۳۹ موسسه قرآنی در سطح شهرستان فعال هستند که در کنار آنها جلسات قرآنی به صورت خودجوش اقدامات خوبی انجام می‌دهند.

محمد خانی با تاکید بر تاثیر مستقیم قرآن بر زندگی افراد گفت: قرائت و یادگیری مفهوم قرآن تاثیر بسیار خوبی در زندگی افراد دارد، آگاهی و معرفتی که قرآن کریم و جلسات قرآنی در افراد ایجاد می‌کند باعث اصلاح سبک زندگی می‌شود.

وی افزود: کمک به تحول در اندیشه اشخاص از طریق تبیین قرآن و آشنایی افراد به احکام الهی ایجاد می‌شود.

کارشناس امور قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری در مورد بهترین سن برای حفظ قرآن بیان کرد: مادران می‌توانند در سن پایین کودکان را با قرآن آشنا کنند و با مراجعه به مهدها و موسسات قرآنی نسبت به قرائت، روان‌خوانی و حفظ قرآن فرزندانشان اقدام نمایند؛ فراگیری قرآن در سن پایین بسیار راحت است.

وی یادآور شد: دروازه ورود به معنای قرآن لفظ قرآن است، آموختن معانی و مفاهیم قرآن باعث ایجاد امنیت در بین افراد می‌شود که نباید از آن غافل شد.

محمد خانی با اشاره به شبکه‌های مجازی مطرح کرد: قرآن افراد را از ناهنجاری‌ها در امان می‌دارد، مادران با آموزش و فرهنگ‌سازی می‌توانند به فرزندان خود یادگیری قرآن از طریق موبایل داشته باشند، به‌جای استفاده از شبکه‌های مجازی و بازی‌های نامناسب کودکان خود را در مسیر قرآن هدایت کنند و از موبایل استفاده بهینه داشته باشند.

 

انتهای متن/*