کارشناس امور خانواده و زنان:فمنیست اصالت زن را خدشه دار می‌کند

زن دارای ارزش و مقام والایی است، بدین جهت است که غرب و دیدگاه‌های غربی هویت زنانه و مادرانه ایرانی را برای رسیدن به اهداف پلید خود نشانه گرفته است.

به گزارش زنان خبر، فروغ نیلچی زاده کارشناس امور خانواده و زنان در مورد برخی از چالش‌ها و آسیب‌های حوزه بانوان در پاسخ به سوالات خبرنگار زنان خبر چنین بیان کرد:

ارزش و منزلت زن از دیدگاه شما چیست؟ زنان دارای ارزش، جایگاه و مقام والایی هستند که در حفظ این جایگاه باید توجه ویژه‌ای شود، زنان مسلمان دارای الگویی به نام حضرت زهرا (س) می‌باشند که راه و روش ایشان بهترین مسیر سعادت دنیا و آخرت است.

دیدگاه فمنیست چه آسیب‌هایی برای بانوان دارد؟ متاسفانه شاهد دیدگاه‌های غلط به شکل‌های مختلف هستیم که اصالت مرد به عنوان کالای تقلبی در بین زنان به نام فمنیست ترویج داده می‌شود و باید هویت زنانه حفظ شود، انواع چندگانه فمنیست در قالب‌های دروغین، اصالت زن را خدشه‌دار می‌کند و از بانوان یک مرد بدلی می‌سازد.

دیدگاه فمنیست معتقد است که زنان باید حق خود را از مردان بگیرند و برای تحقق این کار باید ازهویت مردانه استفاده کنند.

شاهد اعتیاد بانوان بخصوص دختران نوجوان هستیم، چه نظری در این خصوص دارید؟ اعتیاد بانوان و حتی دختران نوجوان معضلی جدی است که زنگ خطر برای مسئولین و متولیان فرهنگی است؛ آن چه که امروز در این راستا با آن مواجه هستیم خطرساز می‌باشد ولی هنوز به عمق فاجعه نرسیده است، هدایت برخی از دختران نوجوان به سمت مواد دخانی باید ریشه‌یابی شود و برای آن راه‌حل‌ها را عملی کرد.

متاسفانه سیگار کشیدن در بین دختران به صورت عادی رواج داده شده است که به عنوان پز، ژست، کلاس اجتماعی و همانند سازی با پسران می‌باشد.

کشیدن قلیان در بین دختران حتی در مکان‌های عمومی انجام می‌شود و چه آسیب‌هایی را در برخواهد داشت؟ وقتی در فرهنگ اجتماعی یکی از مسئولین که در رده قوه مجریه قرار دارد با افتخار مطرح می‌کند که “با همسر و دخترم قلیان می‌کشیم مگر چه عیب و ایرادی دارد” در حد انفجار لایه‌های آسیب‌دیده نمایان می‌شود و زشتی‌ها از بین می‌رود.

زمانی که شاهد تعدد مغازه‌های فروش قلیان، تنباکو، تتون‌های وارداتی و… هستیم، زمانی که در مکان‌های عمومی بانوان به راحتی قلیان می‌کشند و زشتی این رفتارها دیده نمی‌شود باید تامل کنیم که چه آسیب‌های پرخطر اجتماعی را پیش رو خواهیم داشت.

قلیان کشیدن بانوان رفتارهای پاتولوژیک به همراه خواهد داشت و نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌ها افزایش می‌یابد.

زنانی که تربیت کننده نسل آینده هستند و عمق فاجعه زمانی نمودار می‌شود که ضد ارزش‌ها به ارزش تبدیل شود.

اصالت لذت به چه معنا است و چه خطراتی برای بانوان دارد؟ اصالت لذت یعنی بهره‌مندی از هر چه لذت بخش است، با این دروغی که مردان از هرچه لذت می‌برند زنان هم باید لذت ببرند و اگر مردان سیگار، قلیان و مواد مخدر و… استفاده می‌کنند چرا زنان از آن استفاده نکنند.

اصالت لذت همراه با دیدگاه فمنیست قرار دارد و علاوه بر آسیب زدن به هویت دخترانه هویت مادرانه و زنانه هم دچار آسیب شده است و با افکار منفی زن را به یک مرد بدلی تبدیل می‌کند.

استعمال دخانیات برای مردان آسیب‌زا است و در این راستا این راه غلط در مسیر برخی از بانوان قرار گرفته است و شاهد ترویج آن بین نوجوانان هستیم و شاید با گذر زمان کودکان نیز گرفتار آن شوند؛ فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی در این زمینه به صورت جدی احساس می‎‌شود.

تاثیر فرهنگ غربی و ترویج آن در خانواده چیست؟ کمرنگ کردن حس مادرانه، شکستن قداست خانواده، از بین بردن ارزش خانواده، کمرنگ کردن حریم‌ها و… یکی از مواردی است که غرب وافراد غرب‌زده برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند و در صورت پیروی از آن خانواده ایرانی به چالش کشیده خواهد شد.

 

انتهای متن/*