کارآفرینی راهکاری موثر در جهت ایجاد اشتغال و درآمد برای زنان است

کارآفرینی علاوه بر ایجاد اشتغال و توسعه در تولید، راهکاری موثر و مطلوب در راستای کسب درآمد و استقلال زنان به شمار می رود.

به گزارش زنان خبر، فائزه سادات موسوی سادات متولد یازدهم اسفند ماه سال ۷۱ و لیسانس هنرهای تجسمی و ارتباط تصویری می باشد کار خود را از سال ۱۳۹۷ در راستای هنر میناکاری، پخت ترانسفرهای کوره ای بر روی ظروف چینی و شیشه ای و هنر زیر لعابی، معرق کاشی، مبنای کاشی و تمام هنرهایی که با استفاده از کوره انجام می شود آغاز کرده است و معتقد است که کارآفرینی در راستای ایجاد اشتغال برای زنان و استقلال مالی جایگاه واقعی زنان را در جامعه مشخص می کند.

این بانوی کارآفرین با اشاره به آغاز به کار خود و هزینه های آن می گوید: حدود سه میلیون تومان صرف و هزینه این تولید شده است و در کارگاه خود حدود پنج نفر نیروی ثابت مشغول کار هستند که ماهانه مبلغ حدود ۹۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید:

 

موسوی ادامه می دهد: اکثر هنرجویان که آموزش کامل دیده اند، خودشان تشکیل کارگاه داده و مورد حمایت بنده قرار دارند و اشکالات آنها را رفع می کنم.

وی ادامه می دهد: گسترش و توسعه هنر ایرانی نیاز به حمایت مالی جهت پیشرفت کارگاه و تهیه و تولید مواد اولیه به مبلغ ۵۰ میلیون تومان است.

این بانوی کارآفرین به مهمترین اهداف خود اشاره کرده و می گوید: معرفی کارآفرینان نمونه به مردم جهت آموزش و تولید کارگاه و معرفی کوره جهت پخت و سفارش کارهای مورد نیاز ارگان های بزرگ و مساعدت به افرادی که در تهران با شهرستان های اطراف مشکلاتی دارند از مهمترین اهداف و برنامه های بنده محسوب می شود.

 

 

انتهای متن/*