پروتکل بازگشایی آموزشگاههای علمی آزاد و زبان های خارجه تشریح شد

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تشریح پروتکل بازگشایی آموزشگاههای علمی آزاد و زبان های خارجه در شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش زنان خبر،الهه حسن پور با اشاره به اینکه سلامت از اصلی‌ترین، حیاتی‌ترین و مهمترین مولفه است در جامعه است، اظهار داشت: بازگشت به کار و تحصیل و در حقیقت بازگشت به هر اجتماعی زمانی باید صورت پذیرد که احتمال ابتلای افراد به ویروس یا انتقال به دیگران وجود نداشته باشد.

وی با تاکید بر مدیران و همکاران در آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان‌های خارجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای مطلوب دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کورنا ویروس با اولویت فاصله گذاری فیزیکی، افزود: طبق  دستورالعمل چینش صندلی ها باید در کلاس ها با رعایت فاصله ۸/۱ تا ۲ متر باشد و تجهیزات حفاظت فردی مثل دستکش و ماسک برای کارکنان الزامی است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  دانش آموزان باید ماسک، گچ و مازیک وایت برد بصورت شخصی به همراه داشته باشند، تصریح کرد: از تجمع در محیط ها و فضاهای موجود ممانعت به عمل آورده شود و پیش بینی یک اتاق ایزوله برای افرادی که در صورت بیماری مذکور علامت دار هستند در نظر گرفته شود.

حسن پور ادامه داد:  بهتر است دانش آموزان در بدو ورود به مرکز، غربالگری دمای حرارت بدن توسط تب سنج الکترونیکی بدون تماس از آنان صورت پذیرد و از محلول ضدعفونی دست استفاده گردد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تاکید بر اینکه کلیه سطوح قبل از حضور هر دوره دانش آموزان یا فراگیران باید ضدعفونی شود و صابون مایع در مخازن مستمرا وجود داشته باشد، یادآور شد: افراد در معرض خطر که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و یا نمایه توده بدنی آنها بیش از ۴۰ باشد و افراد دارای نقص ایمنی و نباید در این مراکز حضور یابند.

وی در پایان با اشاره به اینکه توزیع مواد خوراکی تا اطلاع ثانوی ممنوع است، خاطرنشان کرد: در صورت تمایل به نوشیدن آب باید ترجیحا از آبهای معدنی و بصورت شخصی استفاده شود و تهویه هوای کلاس ها به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای متن/*