پدیده کارتن خوابی زنان حاصل بی مسئولیتی متولیان این امر است

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: پدیده کارتن خوابی در شأن کشور اسلامی ایران نیست و تمامی مسئولان در این امر شریک هستند زیرا کارتن‌خوابی نشان‌دهنده بی‌مسئولیتی و ناتوانی مسئولان اجرایی کشور است و به دنبال آن فسادها و ناهنجاری‌های دیگری شکل بگیرد.

زهره طبیب‌زاده نوری عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به وضعیت زنان کارتن خواب در کشور بیان کرد:  پدیده کارتن خوابی در شأن کشور اسلامی ایران نیست و تمامی مسئولان در این امر شریک هستند زیرا کارتن‌خوابی نشان‌دهنده بی‌مسئولیتی و ناتوانی مسئولان اجرایی کشور است و به دنبال آن فسادها و ناهنجاری‌های دیگری شکل بگیرد.

وی افزود: بنده پیگیر پدیده کارتن خوابی هستم و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد را شناسایی و ریشه یابی کردم اما متاسفانه مسئولان و متولیان عزم جدی‌ برای حل مشکل کارتن‌خوابی  ندارند و قوانین موجود نیز به هیچ وجه عنوان به درستی اجرا نمی‌شود و این پدیده شوم روندی رو به رشد دارد.

طبیب زاده گفت: در سال‌های گذشته فقط شاهد کارتن‌خوابی مردان در سطح شهر بودیم، اما در چند سال اخیر، کارتن‌خوابی بیماری واگیرداری شده است که به زنان نیز تسری پیدا کرده و حل این معضل را مشکل‌تر کرده است و اگر پیشگیری‌های لازم در مقابل این پدیده ضداجتماعی وجود داشت، هیچ وقت شاهد وضعیت موجود در سطح کلانشهرها نبودیم.

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اظهار نظر شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در مورد عقیم سازی زنان کارتن خواب تصریح کرد: این اظهار نظرها نشان می‌دهد مسئولان اصلا از عمق فاجعه و مشکلات این زنان اطلاعی ندارند و حرف‌های غیرمنطقی زده می‌شود.

وی ادامه داد: اگر معاون رئیس جمهور میخواهد کاری انجام دهد بهتر است در درجه اول برای اسکان و بازپروری آنها اقدام لازم را انجام دهد چراکه معاونت بودجه کافی در اختیار دارد و بهتر است خانم مولاوردی بگوید چند درصد بودجه معاونت برای زنان کارتن خواب خیابانی اختصاص داده‌ شده است؟ و برنامه دولت یازدهم برای بازپروری این این زنان چیست؟