پایش ۸۳ بیمارستان از ابتدای اردیبهشت امسال/۴۵ واحد بیمارستانی اخطاریه گرفتند

رییس اداره محیط زیست شهر تهران گفت: پایش ۸۳ بیمارستان از ابتدای اردیبهشت امسال/۴۵ واحد بیمارستانی اخطاریه گرفتند.

به گزارش زنان خبر، فاطمه برنا با اشاره به اینکه با توجه به وسعت تهران از بعد جمعیتی با احتساب بیمارستان های غیر دولتی مجموعا ۱۶۴بیمارستان در سطح شهر تهران وجود دارد، اظهار داشت: یکی از اولویت ها برای فعالیت بیمارستان ها نصب سیستم تصفیه فاضلاب و مدیریت پسماندها است، که در شهر تهران این امر اجرایی شده و تقریبا همه بیمارستانها به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز شده اند.
وی با بیان اینکه در بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی یاس که امروز سیستم تصفیه فاضلاب آن به بهره برداری رسید روزانه حدود ۳۰۰ متر مکعب فاضلاب تولید می شود و امروز از خروجی آن نمونه برداری نیز صورت می گیرد، گفت: ویژگی مهمی که این تصفیه خانه دارد، تصفیه و بازچرخانی آب برای مصارف بیمارستان است که موجب کاهش مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب می شود.
برنا با اشاره به اینکه محیط زیست همواره بر فعالیت واحدهای بیمارستانی نظارت دارد، اظهار داشت: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال پایش بیمارستان ها بصورت مستمر آغاز شده و تاکنون حدود ۸۳ بیمارستان پایش شده و حدود ۴۵ اخطاریه محیط زیستی نیز در حوزه‌های مختلف اعم از فاضلاب و پسماند برای واحد های بیمارستانی صادر شده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ادامه داد: این برنامه پایش تا بررسی تمام بیمارستان های تهران ادامه داشته و بصورت دوره ای مجددا تکرار خواهد شد.
وی با بیان اینکه در کنار پایش هایی که محیط زیست بصورت مستقیم انجام می دهد، کلیه واحد های بیمارستانی ملزم به ارائه خود اظهاری نیز هستند، تصریح کرد: در این خود اظهاری ها همه عوامل آلاینده محیط زیستی بررسی و نتایج مستقیما به محیط زیست اعلام می شود.

همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست، پیش از ظهر امروز سیستم تصفیه خانه فاضلاب سه بیمارستان در تهران با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

انتهای متن/*