ویترین بدحجابی برای فروش بیشتر در نمایشگاهها

به نظر می رسید علاوه بر ارائه دستاوردهای فناوری و رایانه به بازدید کنندگان آخرین دستآوردهای مد و لباس و آرایش غرفه داران نیز به نمایش گذاشته شده بود .

به نظر می رسید علاوه بر ارائه دستاوردهای فناوری و رایانه به بازدید کنندگان آخرین دستآوردهای مد و لباس و آرایش غرفه داران نیز به نمایش گذاشته شده بود .

به گزارش زنان خبر , ششمین نمایشگاه رایانه و سیستم های اداری درمحل نمایشگاه بین المللی بیرجند برپا شده بود در حالی روز گذشته به کار خود پایان داد که وضعیت پوشش برخی غرفه داران در این نمایشگاه اسف بار بود.
 در چند وقت اخیر استفاده ابزاری از زنان در نمایشگاه ها به صورت صعودی افزایش پیدا کرده است و استفاده از دختران با ظاهری زیبا که فقط و فقط برای نمایشگاه ها استخدام میشوند به صورت افزایشی در حال رشد است. معمولا در چنین شرایطی بیش از آنکه خدمات نمایشگاه ها و غرفه ها مورد توجه قرار گیرد،استفاده‎ ابزاری از دختران جوان مورد توجه قرار می گیرد؛به نظر می رسید علاوه بر ارائه دستاوردهای فناوری و رایانه به بازدید کنندگان آخرین دستآوردهای مد و لباس و آرایش غرفه داران نیز به نمایش گذاشته شده بود .
 
اغلب غرفه داران خانم با پوششی نامناسب ، تنگ و چسبان و آرایش های غلیظ مشغول معرفی محصولات شرکت خود بودند . تا جایی که برخی از بازدید کنندگان به جای آشنایی با محصولات غرفه بیشتر مشغول تماشای غرفه و گفت و گو با زنان غرفه دار بودند .
 
استفاده ابزاری از زن در غرفه ها سالهاست که در نمایشگاههای مختلف قابل مشاهده است و این بار هم مانند دفعات پیش این سوال مطرح است که آیا واقعا اگر برای فروش اجناس از جذابیت زنان فروشنده و تبلیغ کننده استفاده نمی شد کالاهای عرضه شده در نمایشگاه بفروش نمی رسید ؟
 
این در حالی است که ویترین قرار دادن بانوان جوان برای دستیابی به فروش بیشتر یکی از آسیب های اجتماعی است که غرب در آن گرفتار شده و با وجود پی بردن به تبعات تلخ چنین شیوه ای در تزلزل بنیان خانواده هم اکنون دیگر قادر به برچیدن این بساط نیستند و متاسفانه ما در این زمینه نیز همچون بسیاری از مسائل دیگر راه رفته ای را طی می کنیم که مسیری بی بازگشت به نظر می رسد و تبعات ناخوشایندی را به خصوص برای بانوان خواهد داشت.
از سوی دیگر نگاه مادی گرایانه و بهره برداری ابزاری از زنان با ارزش ها و سبک زندگی ایرانی اسلامی فاصله زیادی داشته و همواره مورد انتقاد رهبر انقلاب بوده است.با وجود این دیدن صحنه های حضور بانوان جوان، ‌آرایش کرده و تلاش آنها برای فروش کالا و ارائه خدمات آن هم در نمایشگاه الکترونیک دربیرجند بسیار جای تعجب دارد.
 
 البته در راستای عدم ترویج فرهنگ بی حجابی ترجیح دادیم تصاویر پوشش نامناسب غرفه داران منتشر نشود .حال آنکه انتظار می‎رفت در برگزاری نمایشگاهها در سطح شهر مسئولین بیش از پیش به این موراد توجه شود.

منبع: زن امروز