ولنتاین روز فرهنگ غربی در ایران است

ولنتاین، روز عشاق، ۲۵ بهمن‌ماه، روز دوست داشتن، روز جشن عشق یا هر چیز دیگری که آن را بنامیم روزی است که دریچه‌های ورود فرهنگ غربی را به کشور بازکرده‌ایم.

به گزارش زنان خبر، این روز هیچ ریشه و تفکر ایرانی ندارد، در گوشه و کنار شهر دختران و پسران را با تیپ‌های مختلف و گاهی متفاوت عروسک بغل، شکلات و هدیه به دست می‌بینیم که نشان از عشق و علاقه است.

متأسفانه عشق‌هایمان را جار می‌زنیم و در کوچه و خیابان به نمایش می‌گذاریم.

دوست داشتن و دوست داشته شدن بسیار زیبا است و در ذات انسان‌ها می‌باشد، با ابراز علاقه و هدیه دادن مخالفتی نیست ولی این روز هرساله به سمت بی‌بندوباری هدایت می‌شود.

جشن‌ها، دور همی‌ها، دوستی‌ها، روابط و… در این روز آزادانه و خارج از عرف انجام می‌شود؛ ابراز علاقه‌هایی که در کافه‌ها، رستوران، خیابان، منازل و… صورت می‌گیرد روابط خاص و رمانتیک دو جنس مخالف است که معمولاً خارج از عرف است و تعهد قانونی ندارند.

دختران در این روز با تیپ و ظواهری همچون عروس خودنمایی می‌کنند و برای عشق خود سنگ تمام می‌گذارند، ریشه‌های این فرهنگ پوسیده غربی چندین سال است که بین جوانان رواج یافته است.

دختران جوان با رابطه‌های پنهانی اسیر عشق‌هایی می‌شوند که گاهی هویت، شخصیت و متانت خود را زیر پا می‌گذارند، آنان اغلب با شکست مواجه می‌شوند وزندگی خوبی را پیش رو نخواهند داشت.

ولنتاین وارداتی برابر است با ترویج افکار غرب و انگار کسی دلش به حال ضربه به فرهنگ و تمدن ایران نمی‌سوزد.

اگر از کودکی به‌جای فهماندن زوری برخی از مطالب غیرضروری به کودکان، روابط، سبک زندگی و… آموزش داده شود دیگر نگران رفتارهای نامتعارف آنان نخواهیم بود.

باید آموزش دهیم که تفکرات نخ‌نما شده غرب زندگی و آینده جوانان را هدف گرفته است، باید آموزش دهیم که فرهنگ ایرانی غنی و پربار است.

نماد ولنتاین خرس قرمز است، عشقی که نماد آن خرس قرمز و عروسک بازی باشد آینده‌ای برای ما ندارد و برای غرب هدفمند است.

اینجا سخنم با مسئولین فرهنگی است که برخی از آنان از مدیریت فقط صندلی و میزهای مجلل را به ارث برده‌اند، برخی از آنان با ضعف مدیریت خواسته یا ناخواسته تیشه به ریشه فرهنگ کشوری زده‌اند که منبع فرهنگ غربی شده است.

به کجا می‌رویم! برگزاری بسیاری از مراسم‌های ملی، مذهبی را عده‌ای به سخره می‌گیرند و اکنون مراسم‌های بیگانگان را باشکوه برگزار می‌کنند.

تعهد بهترین هدیه است برای حفظ همیشگی افرادی که در زندگی دوستشان داریم.

مهدیه خسروی

 

انتهای متن/*