وقتی شهدا میزبان جشن وصلت زوج‌ جوان شهر قدسی شدند

مراسم عقد یک زوج جوان شهر قدسی عصر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه محترم شهرستان قدس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در جوار مزار دو شهید گمنام برگزار شد.

به گزارش زنان خبر، مراسم عقد یک زوج جوان شهرقدسی آقای جواد فایضی و خانم عباسپور عصر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه محترم شهرستان قدس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در جوار مزار دو شهید گمنام برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: این یک دعوت بود. ما لایق این نبودیم که شهدا به مجلس ما بیایند، با عنایت‌شان، مهمان شهدا شدیم. اغراق نیست اگر بگویم که با مهمان‌نوازی شهدا، بهترین پیوند ازدواج در این دوران رقم خورد و شاید تأکید آسمانی بودن این پیوند، حلقه‌های اشکی بود که در چشمان مهمانان می‌شد نظاره کرد.

در روز‌هایی که مسائل و مشکلات اقتصادی بر جنبه‌های مختلف زندگی مردم سایه افکنده و برخی از جوانان نگران تشکیل زندگی مشترک و هزینه‌های بالای آن هستند، برخی دیگر با گره زدن آغاز زندگی مشترک‌شان با مسائل معنوی، به سادگی و با یک توکل پای سفره عقد می‌نشینند و مرحله تازه‌ای از زندگی‌شان را آغاز می‌کنند. سنت زیبای برگزاری مراسم عقدکنان و عروسی در کنار مزار شهدا، کار فرهنگی زیبایی است که روز به روز در حال گسترش است. در صورت فراگیر شدن می‌تواند مشکلات زیادی را از سر راه جوانان در آغاز زندگی مشترک بردارد و مفاهیم تازه‌ای را وارد زندگی‌شان کند.

زوج‌های جوان بر مزار شهدای گمنام و با قرار دادن سیره زندگی‌ شهدا بعنوان سرلوحه‌شان در جمع صمیمی مهمانان‌شان، مراسم عقد یا عروسی‌شان را برگزار می‌کنند و زندگی در حضور شهدا و با عطر گل محمدی آغاز می‌شود.

در ادامه جواد فایضی افزود: به اتفاق همسرم تصمیم گرفتیم آغاز زندگی و بهترین لحظه زندگی مان را در جوار مزار شهدای گمنام و خوشنام دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس باشیم، شهدایی که به دلیل بیماری کرونا این روزها کمتر دانشجویی می‌تواند بر سر مزارشان حاضر شود و بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم و ذره ای از زحماتی که شهدا برای ما کشیده اند را جبران کنیم‌؛
انشاالله به برکت خون شهدا مشکلات و موانع ازدواج همه جوانان حل بشود تا بتوانند زودتر تشکیل خانواده بدهند و همچنین الگویی برای جوانان باشد که بدون دغدغه و نیاز به هزینه های گزاف شروع زندگی راحت تر و بهتری داشته باشند.

در پایان از همکاری و زحمات ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس و مسئول نهاد رهبری دانشگاه و… که این فضا را در اختیار اینجانب قرار دادند تشکر می کنم.

 

انتهای متن/*