وضعیت نامناسب حجاب در دانشگاه‌ها با حراست حل نمی‌شود

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها اظهار کرد: مشکل حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها با حراست حل نمی‌شود، حجاب و عفاف امری درونی و اعتقادی قلبی است که اگر حراست با بدحجابی مقابله کند باعث می‌شود دانشجو در برابر حراست رعایت کند اما بلافاصله پس از دور شدن از مامور حراست دوباره به ظاهر قبلی خود بازگردد.

به گزارش زنان خبر، حجت الاسلام رحیم همزبان با ارائه تعریف کوتاهی از سبک زندگی اسلامی گفت: سبک زندگی اسلامی، زندگی بر اساس آموزه‌های دین اسلام و با الگو قرار دادن زندگی و سیره اهل بیت(ع) است، در واقع سبک زندگی اسلامی موضوع پیچیده‌ای نیست بلکه با ایجاد تغییراتی جزئی در زندگی می توان سبک زندگی اسلامی را در خانواده و جامعه خود حکم فرما کرد.
وی با اشاره به کشف حجاب برخی افراد به ظاهر مسلمان افزود: کشف حجاب از سوی برخی افراد نشان می‌دهد که حجاب آن‌ها به اقتضای محیطی بوده است که در آن قرار داشتند که بلافاصله پس از تغییر محیط زندگی روش پوشش آن‌ها نیز تغییر می‌یابد و در واقع برهنه می‌شوند.
وی ادامه داد: عامل اصلی اینگونه کشف حجاب‌ها نبود اعتقادات درونی این افراد به حجاب و اسلام است چرا که اگر فردی به اسلام و موازین آن اعتقاد داشته باشد حتی اگر محیط زندگی وی نیز تغییر یابد پوشش و عفت سفارش شده در اسلام را هر چند به رنگ و نوعی دیگر رعایت خواهد کرد.
حجت الاسلام همزبان با بیان اینکه حجاب و عفاف باوری درونی و قلبی است، اظهار کرد: برخی اوقات اعتقاد به حجاب و اسلام در درون انسان وجود دارد اما به دلیل هم‌نشینی با برخی افراد منحرف از راه راست انحراف می‌یابد مصداق این اتفاق در خوابگاه‌های دانشجویی رخ می‌دهد و متاسفانه فردی منحرف با حضور در فضای خوابگاهی بسیاری از افراد را با خود همراه می کند و فجایع جبران ناپذیری به بار می آید.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به راهکارهای تقویت اعتقادات در افراد جامعه تاکید کرد: در ابتدا والدین باید اعتقادات خود را تقویت کنند تا بتوانند فرزندان معتقد و صالحی را تربیت نمایند که برای خود و جامعه مفید واقع شوند.
وی گفت: آموزش و پرورش نیز در مرتبه دوم باید برنامه ویژه برای تقویت اعتقادات دانش‌آموزان طراحی کند چرا که فرزندان بیشتر عمر خود و در واقع دوران طلایی عمر خود را در مدرسه سپری می‌کنند.
همزبان افزود: رسانه نیز نقش بسیار مهمی در تغییر اعتقادات و اولویت‌های مردم دارد امروز رسانه‌ها و فیلم‌های پخش شده از رسانه‌های ملی رابطه دختر و پسر را عادی جلوه می‌دهند در حالی که در اجتماع سنتی ما این امر نکوهش شده است.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اکثر فیلم‌ها و برنامه‌های رسانه‌ها مطابق با موازین اسلامی نیست، خاطرنشان کرد: رسانه ملی باید در تهیه فیلم‌ها و برنامه‌های خود بیش از پیش دقت کند تا برخی عوامل انحراف را در جامعه ترویج نکند.