والیبال قهرمانی جوانان دختر آسیا | پیروزی جوانان دختر ایران مقابل تیم هنگ‌کنگ/ آیتک سلامت امتیازآورترین بازیکن زمین شد

تیم والیبال جوانان دختر ایران گام اول را در قهرمانی آسیا محکم برداشت.

به گزارش زنان خبر، تیم جوانان دختر در نخستین دیدار خود در نوزدهمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی دختران زیر ۱۹ سال آسیا امروز به مصاف تیم هنگ کنگ رفت. دراین بازی تیم ایران با نتیجه ۳ بر یک مقابل ویتنام به برتری رسید.

ترکیب ابتدایی تیم ایران را زهرا صالحی، زهرا زهدی، فاطمه عنایت، آیتک سلامت، الهه حلاج، رقیه جهانی، مونا آشفته تشکیل داد. در ادامه بازی هانیه مهدی‌زاده وارد زمین شد و صالحی روی نیمکت نشست.

بازی با سرویس رقیه جهانی و کسب اولین امتیاز توسط تیم ایران آغاز شد. در ادامه بازی تیم هنگ کنگ پیش افتاد و دو تیم بازی نزدیک و پایاپایی را به نمایش گذاشتند. بازیکنان تیم ایران در حالی ست نخست این بازی را با نتیجه  ۲۵- ۱۹ مقابل هنگ کنگ واگذار کردند که تسلط کافی در دریافت ها نداشتند.

اما در ست دوم بازیکنان ایران در بازی مسلط شدند. دریافت های خوب،اسپک و سرویس های تیم ایران با امتیاز همراه شد. در مقابل درصد خطاهای تیم هنگ کنگ بالاتر رفت. دراین ست تیم ایران با نتیجه ۲۵ – ۱۳ به پیروزی رسید.

ست سوم هردو تیم پایاپای جلو آمدند. اما بازیکنان ایران با ارائه سرویس های خوب توانستند  حریف سرعتی خود را دراین ست نیز مغلوب خود کنند و این ست را با نتیجه  ۲۵-۱۸به سود خود به پایان ببرد. درست سوم تیم هنگ کنگ به دلیل درخواست تایم اوت برای سومین بار از سوی داور کارت زرد نیز دریافت کرد.

ست چهارم در شرایطی آغاز شد که تیم جوانان دختر ایران با اعتماد به نفس و انگیزه بالایی وارد زمین شد. بازیکنان ایران اختلاف امتیاز خود را از حریف به عدد ۸ رساند اما درادامه تیم هنک کنگ این اختلاف را کم کرد و در نهایت تیم ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ برنده شد تا پیروز دیدار اول باشد.

 تیم ملی جوانان ایران در شرایطی برابر تیم هنگ کنگ به پیروزی رسید که تیم نوجوانان ایران دوره قبل ۳ بر۲ برابر تیم هنگ کنگ شکست خورده بود.

آیتک سلامت امتیازآورترین بازیکن ایران و هنگ کنگ شد. آیتک سلامت با کسب ۲۵ امتیاز و مونا آشفته با ۱۳ امتیاز بیشترین پوئن را برای تیم ایران کسب کردند.

 ایران فردا برابر تیم استرالیا بازی خود را برگزار می‌کند.

 ویتنام

انتهای متن/*