همگام با پویایی فضای مجازی فعالیت‌های تربیتی و پرورشی ما نیز متنوع‌تر و جذاب‌تر می‌شود

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: همگام با پویایی فضای مجازی فعالیت‌های تربیتی و پرورشی ما نیز متنوع‌تر و جذاب‌تر می‌شود.

به گزارش زنان خبر، از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران محمد رضا مسیب‌زاده در حاشیه همایش تجلیل از برگزیدگان مسابقات و جشنواره‌های پرورشی شهرستان‌های استان تهران گفت: آموزش صحیح و موثر فقط از طریق ارتباط مستقیم و حضوری امکان‌پذیر است اما شرایط کرونا انتخابی نبوده است، بلکه ما را به اجبار به سمت استفاده از فضای مجازی سوق داد.

وی گفت: این در حالی است که آموزش و پرورش در این شرایط توانست با ایجاد بستر امن و مفیدی همچون شاد، به رفع موانع آموزش بپردازد و الحق که از این ظرفیت به خوبی بهره‌برداری می‌شود.

این مقام مسوول همچنین با اشاره به تاکیدات چندین ساله مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر استفاده بهینه و فعالیت در فضای مجازی اظهار داشت: تا قبل از شیوع کرونا خیلی از این ظرفیت استفاده نشده بود و الحمدلله می‌بینیم که امروز در این شرایط توانسته‌ایم از این ظرفیت به خوبی بهربرداری کنیم و روز به روز همراه با پویایی این فضا، با تنوع و جذابیت‌های بیشتری اهداف تربیتی و پرورشی خود را به پیش ببریم، کما اینکه حضور و مشارکت دانش‌آموزان در جشنواره‌ها و مسابقات در کنار فرآیندهای آموزشی پررنگتر نیز شده است.

مسیب‌زاده در ادامه با اشاره به میزبانی‌های متعدد اداره کل شهرستان‌های استان تهران در مسابقات متعدد کشوری، گفت: ما تجربه برگزاری دوره مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام را در دوره اخیر داشتیم که تعداد شرکت‌کنندگان در آن مرحله از ۶۰ کشور بودند، اما در دوره سی‌و هشتم مسابقات قرآن، عترت و نماز که باز هم بخش آوایی آن به میزبانی شهرستان‌های استان تهران برگزار شد با مشارکت بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در بستر شبکه دانش‌آموزی شاد، برگ زرینی بود از استفاد بهینه از این ظرفیت که به عنوان الگو برای برگزاری مسابقات به دیگر ارگان‌ها نیز معرفی شد.

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در حاشیه همایش ترنم مهر که در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد، از تنوع و جذابیت بیشتر فعالیت‌های تربیتی و پرورشی آموزش و پرورش در شرایط کرونا خبر داد.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

 

انتهای متن/*