همه ایران فریاد آزادی قدس شریف سر دادند/ پرچم های رژیم اشغالگر قدس در سراسر کشور به آتش کشیده شد +تصاویر

چهلمین مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، امروز جمعه ۱۸ خرداد ماه با شعار «روز جهانی قدس؛ پیروزی جبهه مقاومت؛ شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی؛ عزم ملت فلسطین برای بازگشت» و با حضور قشر‌های مختلف مردمی و مقامات لشکری و کشوری، برگزار شد.

به گزارش زنان خبر، چهلمین مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، امروز جمعه ۱۸ خرداد ماه با شعار «روز جهانی قدس؛ پیروزی جبهه مقاومت؛ شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی؛ عزم ملت فلسطین برای بازگشت» و با حضور قشر‌های مختلف مردمی و مقامات لشکری و کشوری، برگزار شد.

مردم روزه‌دار ایران با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش از ۹۰۰ نـقطـه کشور فریاد “آزادی قدس شریف” سر دادند.
در سراسر کشور پرچم های رژیم اشغالگر قدس به عنوان نفرت و انزجار مردمی از صهیونیست‌ها و نماد شیطانی به آتش کشیده شد.
***کردستان

امسال نیز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از راه رسید. روزی که حضرت امام خمینی (ره)، آن را «روز قدس و نجات فلسطین» نامیده و از همه قشرهای مسلمان برای اعلام همبستگی هر چه بیشتر در این راه برای درهم شکستن رژیم صهیونیستی دعوت به عمل آورده است.

روز جهانی قدس یکی از مهمترین میراث‌های ماندگار امام راحل و از آرمان‌های اصیل و جاودانه انقلاب اسلامی است. به همین خاطر مردم مسلمان و روزه‌دار کشورمان هرساله با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی روز قدس، نشان می‌دهند که حامی و پشتیبان فلسطین و مسلمانان جهان هستند و تا پای جان در مقابل غاصبان و زورگویان ایستادگی خواهند کرد.

آزادی فلسطین در گرو اتحاد جهان اسلام است

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس به خبرنگار کُردتودی گفت: مدت مدیدی است که سرزمین آبا و اجدادی مردم فلسطین توسط رژیم کثیف و بی و بند و بار اسرائیل تسخیر شده و امروز حق است که تمام مسلمانان جهان از این مظلومیت حمایت و پشتیبانی کنند.

وی افزود: هم از دیدگاه قرآن و هم از دیدگاه حدیث نبوی وظیفه هر مسلمانی است که به مظلومان کمک کند تا از زیر بار ظلم رهایی یابد چون این قانون الهی است.

ماموستا رستمی ادامه داد: بیت المقدس مرکز تجمع انبیاء و اولیاء و جایگاه علم، عرفان، وحی و رسالت بوده و امروز متأسفانه دست عده ای بی دین افتاده و ما باید هول دهیم که سرزمین فلسطین دوباره به دست ملت مظلوم آن برگردد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: فلسطین و بیت‌المقدس باید توسط انسان های  صالح اداره شود اما امروز رژیم اسرائیل در آنجا هزاران جنایت و کثافت مرتکب می‌شود.

ماموستا رستمی گفت: تا زمانی که مسلمانان وحدت و اتحاد داشته باشند و دست در دست هم بگذارند بدون شک بدانید هیچ دشمنی نمی‌تواند سنگر اسلام را تسخیر کند و بشکند.

وی تأکید کرد: آزادی فلسطین در گرو اتحاد جهان اسلام است و فقط با اتحاد و همدلی می‌توان بر اسرائیل غلبه کرد و جهان اسلام باید برای این موضوع از ایران الگو بگیرد.

ماموستا رستمی عنوان کرد: کشورهای اسلامی سرسپرده، باید بدانند که هدیه استکبار برای آنها تنها و تنها ویرانی و خرابی است و باید به دامان اسلام و اتحاد برگردند و دوباره به مکتب غنی اسلام متوسل شوند.

 

***قزوین

راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در بیش از ۹۰۰شهر سراسر کشور، امروز جــمعـه ۱۸خردادماه مـطابـق با ۲۳رمـضــان المـبـارک برگزار شد . در استان قزوین این راهپیمایی طبق برنامه‌ریزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین در بیش از ۳۰ نقطه استان برگزار گردید .

از ساعتی پیش مردم روزه دار استان قزوین با شور و هیجان و با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته‌هایی در حمایت از مردم مظلوم فلسین و شعارهایی علیه استکبار جهانی و اسرائیل غاصب در این  مسیر رراهپیمایی روز جهانی به حمایت از مردم فلسطین پرداختند.

***آذربایجان شرقی

راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور در اقصی‌نقاط استان آذربایجان‌شرقی با حضور پرشور مردم برگزار شد و هزاران تن در شهرستان‌های استان دوشادوش یکدیگر قرار گرفتند شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر دادند.

راهپیمایان با در دست داشتن پرچم کشور فلسطین و دست نوشته‌هایی که جنایت‌ رژیم صهیونیستی را در حق مسلمانان غزه و قدس اشغالی به تصویر می‌کشید، انزجار خود را از سیاست‌های جهان استکبار اعلام و از سکوت مجامع بین‌المللی انتقاد کردند.

حاضران در راهپیمایی مخالفت خود را با انتقال سفارت آمریکا و کشورهای تحت امر آن به قدس اشغالی اعلام و خواهان جلوگیری از رسمیت بخشیدن به تجاوزهای صهیونیست‌ها و تصرف قبله اول مسلمین جهان شدند.

در راهپیمایی امروز تبریز نیز حضور قشر جوان و بالاخص کودکان بیش از هر چیز دیگری نمایان بود و حکایت از اهمیت موضوع فلسطین برای نسل جوان داشت.

در ادامه تصاویری از برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرهای تبریز، عجب‌شیر، میانه، مرند، جلفا، چاراویماق، بستان‌آباد، هشترود، بناب، سراب، ورزقان، شبستر و هریس را می‌بینید.

***مازندران

راهپیمایی پرشکوه و گسترده روز جهانی قدس با حضور مردم روزه دار ایران اسلامی همزمان در ۵۷ نقطه از مازندران آغاز شد.

هزاران نفر از مردم روزه دار مازندران با در دست داشتن پرچم های «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» با سیاست های رژیم اشغالگر قدس در منطقه مخالفت کردند و خواستار نابودی رژیم صهیونیستی شدند.

روز قدس، روز خروش و خیزش جهانی امت اسلام و انسان‌های آزاده، است و بار دیگر در این روز ملت‌های مسلمان و مستضعفین جهان در حمایت از مظلومان عالم، به‌ویژه مردم مظلوم فلسطین، از جبهه استکبار و در رأس آن غده سرطانی اسرائیل، اعلام برائت می‌کنند.

بی‌شک راهپیمایی روز قدس امسال رنگ و بوی حماسی‌تری خواهد داشت؛ چراکه علاوه بر جنایات رژیم صهیونیستی در اشغال ۷۰ ساله سرزمین فلسطین، اقدام وقیحانه و خلاف عرف دیپلماتیک ترامپ در انتقال پایتخت آمریکا به قدس شریف هم احساسات مسلمانان جهان را جریحه‌دار کرد و هم خشم مقدس آنان را بیش از پیش برانگیخت.

امروز ملت انقلابی ایران اسلامی یک‌صدا با هم در خیزشی عظیم در کنار جبهۀ بزرگ مقاومت و بیداری اسلامی و در حمایت از مردم مظلوم و بی‌گناه و آوارگان بی‌پناه فلسطین مقاوم، علیه ظلم و خشونت و اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی فریاد آزادی، استقلال، حقانیت و مظلومیت سر می‌دهند.

مراسم راهپیمایی روز قدس در مرکز مازندران از دقایقی قبل با حضور مردم همیشه در صحنه ساری آغاز شد.

ساروی‌ها همچون گذشته با حضوری پرشور از میدان شهید قاسمی راهپیمایی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین را آغاز کردند و به سمت میدان ابن‌شهر آشوب در حال حرکت هستند.
زن و مرد، پیر و جوان در مرکز مازندران با حضور گسترده خود در روز جهانی قدس، این میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب اسلامی، دفاع از مظلوم را فریاد می‌زنند.

 

***ایلام

همزمان با سراسر کشور مردم روزه دار ایلامی در حمایت از قدس شریف و قبله اول مسلمین در این روز گرم به خیایان ها آمدند.

روزه‌داران ایلامی با حضور در خیابان آیت‌الله حیدری با سردادن شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل راهپیمایی روز جهانی قدس را در این استان آغاز کردند.

مردم ایلام با مشت‌های گره زده و سردادن شعارهای مرگ بر امریکا و استکبار و رژیم صهیونیستی بار دیگر انزجار خود را از رژیم غاصب اسرایل نشان دادند.

راهپیمایان ایلامی با حمل دست‌نوشته‌هایی با مضامین اسرائیل دست از غاصبی بردار ، آمریکا آمریکا ننگ به نیرگ تو حمایت همیشگی خود را از ملت آواره فلسطین اعلام کردند.

 

 

 

***مرکزی

مراسم راهپیمایی روز قدس صبح هیجدهم خردادماه مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین با حضور اقشار مختلف مردم در سراسر استان مرکزی در حال برگزاری است.

یک بار دیگر مردم شهرستان‌ها و شهرهای دیارآفتاب همچون سراسر کشور با مشت‌های گره کرده که نشان از مقاومت، ایستادگی و عزم راسخ در مبارزه با ستم و تعدی دارد به خیابان ها آمده‌اند تا فریاد جهانی حمایت از مسلمانان فلسطین و بیزاری از جنایات و تجاوزهای رژیم صهیونیستی را به گوش جهان برسانند.

امروز هر فرد پیامی دارد، از پیرزنی خمیده تا کودکی نوپا یا جوانی که انسانیت را فریاد می‌زند. امروز با هر «مرگ بر اسرائیل» کابوس می‌شویم تا آرامش را از گرگ‌های صهیونیست بگیریم.

امروز همه مصداق سخن آن پیرفرزانه‌مان، امام خمینی(ره) می‌شویم که فرمود؛«هر مسلمان یک سطل آب بریزد اسرائیل را سیل می‌برد». همه می‌آییم تا در جهاد با لشکر کفر قطره‌ای شویم از سیل خروشانی که اسرائیل را می‌بلعد.

در این راهپیمایی که همچون سال‌های گذشته مسئولان عالی‌رتبه استان و مردم نیز حضور داشتند، مسئولان استان از جمله نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه اراک، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دوشادوش مردم در این راهپیمایی عظیم حضور داشتند و با آرمان‌های امام تجدید بیعت کردند.

 

***کهگلیویه و بویراحمد

مراسم روز قدس بصورت همزمان در بیش از ۹۰۰ شهر کشور از مساجد و میادین اصلی آغاز و تمام مسیرها به سمت محل برگزاری نماز جمعه خواهد بود.

مراسم روز جهانی قدس سال جاری امروز با شعار محوری “روز جهانی قدس”، “پیروزی جبهه مقاومت، شکست جبهه آمریکایی – صهیونیستی” و “عزم ملت فلسطین برای بازگشت” در سراسر کشور و سایر کشورهای اسلامی آغاز شده است.

این راهپیمایی گسترده در همه شهرستان های استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور حداکثری مردم برگزار شده است که تصاویر آن در زیر قابل مشاهده است.

 

 

***چهارمحال و بختیاری

مردم  استان چهارمحال و بختیاری همزمان با سراسر کشور  با سردادن شعارهایی مانند “مرگ بر امریکا”، “مرگ بر اسرائیل”، “آزادی فلسطین مرهون اتحاد است”، “روز جهانی قدس روز نوید قدرت است” و … اعتراض خود را به ظلم صهیونیست‌ها ابراز کردند.

مردم چهارمحال و بختیاری درحالی با زبان روزه به خیابان آمدند که دمای هوا در برخی از شهرهای این استان از مرز ۳۰ درجه عبور کرده است.

شهرکرد، بام ایران امروز سجده گاه ملائکی است که به حرمت مشت های گره کرده و نفس های روزه داری که نوای لبیک یا قدس بر زبان دارند، در آستان کبریایی حضرت حق عاشقانه خضوع کرده و برابر این همه شور و خروش سر تعظیم فرود آورده اند.

***فارس

 مراسم راهپیمایی «روز جهانی قدس» در سی‌ونهمین سال حمایت از آرمان فلسطین، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۱۴۳۹ هجری قمری از ساعت ۱۰:۳۰ امروز جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ با حضور پرشور و گسترده مردم در شیراز برگزار شد.

صبح امروز (۱۸ خرداد) مردم روزه دار شیراز همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس یک بار دیگر انزجار خود را از رژیم کودک کش صهیونیستی اعلام کردند.
در مراسم امروز مردم روزه دار مطالبه آزادی خواهی قدس را فریاد زدند و اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به بیت المقدس و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم غزه و کرانه باختری را محکوم کردند.

***خراسان رضوی

امروز آخرین جمعه ماه رمضان است، و اینجا مشهد است میدان بسیج حوالی ساعت ۹:۳۰ صبح، صبحی بعد از آخرین شب قدر و با این که پیش بینی می شد مردم نسبت به سال های گذشته کم تر به میدان بیایند اما اینطور نبود.

مردم کم کم از گوشه کنار شهر به این سمت جمع می شوند تا در این محل راهپیمایی به سمت حرم مطهر را آغاز کنند. کافیست کمی دور و اطراف خود را چشم بیندازی تا مردان و زنان از نسل اول تا نسل ششم انقلاب را هم به چشم آید.

از پیرمرد ۷۰ ساله تا پسربچه ۴ ساله هم آمده اند، مردانی که از ابتدای انقلاب و با فرمان رهبرشان شاه مزدور را بیرون انداختند اکنون نیز پای آرمان هایشان ایستاده اند؛ اما آمده اند که چه بگویند؟ به سراغ یکی از آن ها رفتیم تا با خود او هم کلام شویم.

 

حاج نایب پیرمرد ۷۲ ساله اهل کوی طلاب مشهد بود و در حالی که چفیه سفیدی را روی سر و گردنش انداخته بود محکم و کوبنده حتی از جوان های دور و برش نیز ایستاده تر و مصمم تر به نظر می رسید.

سوالم را از حاج نایب پرسیدم که چرا به اینجا آمده ای پدرجان؟ حاج نایب گفت: هنوز انقلاب تمام نشده است، این را  آقا فرموده اند و ما نیز همانند زمانی  که امام خمینی (ره) ما را به خیابان ها فرا می خواندند اکنون نیز آقا که خلف صالح امام هستند فرمان دادند که به خیابان ها بیاییم تا از مظلومیت مردم فلسطین دفاع کنیم.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی از همان ابتدا با انقلاب و مسیر انقلاب ما مشکل داشته است و ما نیز از همان ابتدا با او مشکل داشته ایم؛ مشکل ما نیز مشکل شخصی نیست و امام فرمودند که رژیم اسرائیل غاصب سرزمین های مردم فلسطین است و خون شان را به ناحق می ریزد لذا ما با آن ها مشکل داریم.

 

حاج نایب تاکید کرد: یکی از اهداف امام در همان اوایل انقلاب نیز همین نابودی اسرائیل بود و وعده داده بودند که ان شا الله همین انقلاب اسرائیل را نابود خواهد کرد.

 

از صحبت ها و تجربه های این پیرمرد بصیرت بسیار استفاده کردیم؛ اندکی بعد جمعیت به سوی حرم مطهر حرکت کرد؛ آفتاب بسیار داغ و سوزنده بود اما آنچه بسیار عجیب تر بود جمعیت کثیر بانوانی بودند که با پوشش چادر به سمت حرم مطهر محکم و استوار به ست حرم حرکت می کردند.

 

چشم می چرخاندم که با یکی از آن ها گفتگو داشته باشم اما در همین بین تعدادی از بانوان را دیدم که نوع پوشش آن ها با دیگران فرق می کرد و یکی از آن ها نیز دست پسربچه اش را نیز کرفته بود و با جمعیت شعار می داد، لذا تصمیم گرفتم که با وی کمی صحبت کنم و از علت حضورش در این راهپیمایی بپرسم.

 

خانم مکرمی بانوی ۳۲ ساله اهل آزادشهر مشهد بود که درباره حضورش در این راهپیمایی اظهار کرد: من برای شرکت در راهپیمایی دو علت داشتم که اولین آن ها کشتار بی رحمانه کودکان و زنان و مردان فلسطینی توسط حیوان صفتان اسرائیلی است.

 

 

***سمنان

مردم روزه‌دار شهرهای مختلف استان سمنان پیش از ظهر امروز با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر با آرمانهای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

مردم شریف استان سمنان همچون مردم گوشه گوشه کشور عزیزمان، امروز آمدند تا با مشت های گره کرده، حمایت قاطعانه خودشان را از مردم مظلوم فلسطین نشان دهند چرا که می دانند حضور گسترده شان قدرت و قوتی دوباره به مبارزان با استکبار و ظلم می بخشد.
در راهپیمایی روز قدس در مرکز استان که از میدان امام رضا (ع) تا مصلی نماز جمعه سمنان برگزار شد آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، چاوشی استاندار سمنان، همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه و جمع کثیری از مسئولان استان نیز راهپیمایان را همراهی کردند.
حضور گسترده جوانان به ویژه اقشار دانش آموز، دانشجو و ورزشکار در کنار مسئولان صحنه زیبایی از اقتدار و عظمت مردم این دیار را به نمایش گذاشت و آمده‌اند تا بگویند هیچ چیز مانعی برای حضورشان در راهپیمایی روز جهانی قدس نمی‌شود و برای لبیک گفتن به فرمان رهبری و اعلام برائت از دشمن، لحظه ای غفلت نمی‌کنند.
گزارش‌های دریافتی از شهرستانهای شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدیشهر، سرخه، آرادان و میامی نیز از حضور پررنگ امت روزه‌دار حکایت دارد.
براین اساس اقشار مختلف مردم شهرستانهای استان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به مردم بی دفاع غزه اعلام کردند.
در پایان مراسم راهپیمایی روز قدس، پرچم های اسرائیل و آمریکا  توسط مردم روزه دار در سراسر استان به آتش کشیده شد.
سیلی محکم سمنانی ها به استکبار جهانی با حضور در راهپیمایی روز قدس
امروز خیابان های گرم و سوزان سمنان شاهد قدم های استوار مردم روزه داری بود که به صحنه آمده بودند تا ضمن لبیک به ندای امام خامنه ای، حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و مستضعفان جهان اعلام نمایند.
حصور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس در سمنان بخشی از نمایش شکوه مقتدرانه ملت ایران بود که بارها با حضور گسترده خود در صحنه توطئه های مستکبرین و دشمنان را خنثی کردند.
***همدان
مردم ولایتمدار وشهید پرور همدان همچون سالیان گذشته اما با حضور پررنگ تر انزجار ونفرت خود را نسبت به غاصبان وقاتلان در غزه اعلام نموده وبا زبان روزه مرگ جنایتکاران آمریکایی واسرائیلی را از خداوند خواستار شدند.
در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم روزه دار برگزار شد ، راهپیمایان با سردادن شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرال، مرگ بر ترامپ، ضمن دفاع از آرمانهای قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین با آرمانهای امام خمینی رحمه الله علیه تجدید میثاق کردند.
حضور گسترده زنان،مردان و جوانان روزه دار با تحمل گرمای هوا تحسین برانگیز بود.
در این حماسه بزرگ علاوه بر حضور پررنگ اقشار مختلف مردم،امام جمعه،نمایندگان در مجلس،فرماندار،خانواده های معظم شهداء و ایثارگر،فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان،مدیران، ورزشکاران، فرهنگیان وارگان‌های مختلف نظامی و انتظامی و… شرکت داشتند.
بر اساس این گزارش ماموران راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی با برقراری نظم و امنیت، کنترل ترافیک خیابان‌های مسیر راهپیمایی را به خوبی برقرار کردند.
 شرکت کنندگان در این مراسم  با سر دادن شعارهای “مرگ بر اسراییل، مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر صهیونیسم ” به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند و نابودی رژیم اشغالگر قدس را خواستار شدند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی با در دست داشتن پلاکارت ها و دست نوشته هایی ، سکوت مجامع بین المللی در قبال کشتار رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه فلسطینیان مظلوم را محکوم کردند.
حضور اقشار مختلف مردم همدان به‌ویژه دهه شصتی ها،هفتادی ها ، هشتادی ها و نسل چهارمی های انقلاب در راهپیمایی امروز قابل ملاحظه و توجه بود.
یکی از شهروندان همدانی شرکت کننده در راهپیمایی روزجهانی قدس با محکوم کردن جنایات این رژیم غاصب اظهار داشت: روز جهانی قدس یادگار ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) روز رسوایی صهیونیست‌ها و استکبار جهانی و روز بیداری ملل آزاده جهان و نمادی از نمایش وحدت، یکپارچگی و همدلی امت اسلامی و همه مردم آزاده جهان در اعلام همبستگی و حمایت از مردم رنج کشیده فلسطین است.
وی بیان کرد:افتخار می کنیم که روزجهانی قدس با تدابیر حکیمانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) توسط ایران کلید خورده است.
محدثه مددی نیز در گفتگو با خبرنگار نافع عنوان کرد:رژیم صهیونیستی که دوران اضمحلال را طی می کننندسعی دارد از طریق آمریکا به اهداف خبیث خود در منطقه دست پیدا کند.
***زنجان
حضور گسترده مردم از اقشار مختلف از جمله زیبایی های راهپیمایی روز قدس در زنجان است، مردم از پیر، جوان، توانا و ناتوان در این راهپیمایی عظیم شرکت کرده اند.
*قلب‌ها و دل‌های آزادگان جهان اسلام با فلسطین است
“حجت‌الاسلام مسعود صفی” مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان در گفت وگو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس برای کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی حاوی این پیام است که مردم همچنان در دفاع از اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی مصمم و جان برکف و قاطع ایستاده‌اند.
وی افزود: حضور پرشور و پررنگ مردم انقلابی ایران اسلامی در این راهپیمایی نشان دهنده این امر است که به تهدیدها و زورگویی‌های جبهه استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم اسرائیل توجه نمی‌کنند و اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی در سایه‌سار رهبری قاطعانه و مدبرانه مقام معظم رهبری به عنوان اصلی‌ترین شاخص برای خود قبول دارند و با مشت‌های محکم و شعارهای رسا اعلام می‌کنند که ما همان انقلابی‌های سال ۵۷ و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستیم و امروز در سنگرهای هسته‌ای پشت سرمقام معظم رهبری و رزمندگان خط مقدم هسته‌ای، ثابت و استوار ایستاده‌ایم.
حجت‌الاسلام صفی‌یاری بیان کرد: ما در این راهپیمایی با حضور پرشور و شعور خود به فلسطینی‌ها و دیگر مظلومان جهان نشان می‌دهیم که فلسطین تنها نیست بلکه قلب‌ها و دل‌های آزادگان جهان اسلام با فلسطین است. مشت‌های گره کرده و فریادهای خروشان مردم در روز جهانی قدس همچون پتکی بر سر ایادی استکبار رژیم صهیونیستی فروخواهد آمد و این نشان از این دارد که با عنایت الهی روزی نه چندان دور اسرائیل از صحنه روزگار محو خواهد شد.
وی عنوان کرد: در شرایط حساس کنونی که دنیای استکبار به بهانه هسته‌ای و موشکی تصویر و توهم ضربه زدن به نظام را در سر دارند، حضور بیش از پیش به ویژه مردم استان در راهپیمایی بی نظیر است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان اعلام کرد: حضور پرشور مردم استان در این راهپیمایی این پیام را از سرزمین فرهنگ و هنر به دشمنان و دوستان خود ابلاغ کرد که مردم استان پا به پای مردان آزاده جهان در مقابل تزویر، زورگویی، ظلم و استکبار به سرکردگی رژیم صهیونیستی تا پای جان ایستاده‌اند و از حیثیت ایرانی دفاع می‌کنند.
وی، روز قدس را نماد مظلومیت اسلام در دوره شرک، تزویر، ظلم و استکبار دانست و ادامه داد: بیت‌المقدس سال‌ها درسایه‌سار حمایت‌های بی‌چون و چرای آمریکا از رژیم منفور صهیونیستی مورد ظلم قرار گرفته است. این‌ها حق ندارند ادعای دفاع از حقوق بشر را داشته باشند و آمریکا اولین حامی تروریست در جهان و اسرائیل بزرگترین عامل دولتی تروریستی در جهان است.
*استکبار ستیزی شعار مردم زنجان در روز قدس
مردم زنجان از اقشار مختلف مردم خواست تا با سر دادن ندای استکبار ستیزی بار دیگر حمایت قاطع خود از مظلومان فلسطین را به نمایش گذاشتند.
رسانه‌های استان زنجان در پوشش راهپیمایی روز قدس از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند، اطلاع رسانی لحظه به لحظه این راهپیمایی، مصاحبه با شخصیت های مهم استانی، سیاسی، مذهبی و فرهنگی،عکاسی لحظه به لحظه از این رویداد از فعالیت های خبرنگاران در این روز است.
برگزاری نمایشگاه‎ شامل تصاویری از خیزش‏های کشورهای اسلامی منطقه و تصاویر مردم فلسطین در زمینه انتفاضه فلسطین از حاشیه های برگزاری راهپیمایی روز قدس است.
همچنین ایستگاه نقاشی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در بلواردارالقرآن کریم زنجان راه اندازی شده است.
جمع‌ آوری کمک ‌های مردمی از سوی صندوق‌ های کمیته امداد امام خمینی زنجان از برنامه های این روز در زنجان است.
گفتنی است،مردم ولایت مدار زنجان امروز با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر، حمایت خود از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و نیز نفرت و انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.
در پایان راهپیمایی روز قدس در زنجان بیانیه ای در محکومیت استکبار جهانی و جنایات رژیم صهیونیستی قرائت شد.
***سیستان و بلوچستان
مراسم گرامیداشت روز قدس امسال با شکوه فراوان و با حضور مردم شیعه و سنی استان مقارن با ۲۳ رمضان المبارک در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
این راهپیمایی صبح امروز جمعه هجده خرداد ماه از میدان آزادی در زاهدان آغاز شد و در آن شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی ضد استکباری چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود به سمت مصلی  زاهدان حرکت کردند.
حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز قدس نشانگر آگاهی و بصیرت آنان است
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در حاشیه این مراسم به خبرنگارعصرهامون گفت: تمام تلاش دشمن بر این است تا فلسطین را از جغرافیای جهان اسلام جدا کند و یا حداکثر به آن یک وجاهت عربی دهد در حالی که فلسطین متعلق به مسلمانان است و از سرزمین های اسلامی جدا شدنی نیست.
حضور باشکوه مردم در روز قدس جواب دندان شکنی به دنیای استکبار می دهد
وی بیان کرد: راهپیمایی بزرگ مردم در چنین روزی به طور قطع برای احیای آرمان های مردم فلسطین و بازیافت جایگاه این کشور در جغرافیای جهان اسلام است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس جواب دندان شکنی به دنیای استکبار به ویژه رژیم غاصب صهیونیستی است.
وی با بیان اینکه مردم نسبت به فلسطین به عنوان قبله نخست امت مسلمان و نقطه عروج نبی مکرم اسلام(ص) به سفر آسمانی اعتقاد سنگینی دارند، افزود: روز قدس به عنوان یادگار امام خمینی(ره) برای جهان اسلام، روز مبارزه با نظام سلطه و آرمان های شوم صهیونیسم است.
آیت الله سلیمانی تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس و سردادن شعار علیه رژیم غاصب صهیونیستی توانسته فلسطین و چهره مظلوم و پر از زخم مردم این کشور را به جهان نشان دهد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان خاطر نشان کرد: حضور گسترده مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس نشانگر آگاهی و بصیرت عظیم مردمی است که به عنوان یک سرمایه ملی محسوب می شود.
آیت الله سلیمانی گفت: مردم شیعه و سنی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین به خوبی به نمایش گذاشتند.
مسئله فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با عصرهامون حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را نشانه وحدت اسلامی دانست و افزود: مسلمانان در صحنه آمدند تا استکبار جهانی و ترامپ بداند که هرگز اجازه نخواهیم داد انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس صورت گیرد.
وی با اشاره به وحدت و اتحاد همیشگی مسلمانان جهان افزود: مسئله فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست و هیچ مسئله دیگری نمی تواند این موضوع را تحت تاثیر قرار دهد.
مولوی سلامی ادامه داد: در بحث جابجایی پایتخت اسرائیل به بیت المقدس معیار ملت ها هستند و سران نقشی ندارند چرا که بسیاری از آنها خود فروخته اند و جریان های اسلامی و مسئله فلسطین را اهمیت نمی دهند.
وی تاکید کرد: در جریان های بین المللی ملت ها هستند که تصمیم می گیرند و بی شک حتی ملل غیر مسلمان ظلم و ستم به مردم فلسطین و جابجایی پایتخت رژیم غاصب اسرائیل به بیت المقدس را نمی پذیرد.
***همدان
مردم ولایتمدار وشهید پرور همدان همچون سالیان گذشته اما با حضور پررنگ تر انزجار ونفرت خود را نسبت به غاصبان وقاتلان در غزه اعلام نموده وبا زبان روزه مرگ جنایتکاران آمریکایی واسرائیلی را از خداوند خواستار شدند.
در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم روزه دار برگزار شد ، راهپیمایان با سردادن شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرال، مرگ بر ترامپ، ضمن دفاع از آرمانهای قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین با آرمانهای امام خمینی رحمه الله علیه تجدید میثاق کردند.
حضور گسترده زنان،مردان و جوانان روزه دار با تحمل گرمای هوا تحسین برانگیز بود.
در این حماسه بزرگ علاوه بر حضور پررنگ اقشار مختلف مردم،امام جمعه،نمایندگان در مجلس،فرماندار،خانواده های معظم شهداء و ایثارگر،فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان،مدیران، ورزشکاران، فرهنگیان وارگان‌های مختلف نظامی و انتظامی و… شرکت داشتند.
بر اساس این گزارش ماموران راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی با برقراری نظم و امنیت، کنترل ترافیک خیابان‌های مسیر راهپیمایی را به خوبی برقرار کردند.
 شرکت کنندگان در این مراسم  با سر دادن شعارهای “مرگ بر اسراییل، مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر صهیونیسم ” به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند و نابودی رژیم اشغالگر قدس را خواستار شدند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی با در دست داشتن پلاکارت ها و دست نوشته هایی ، سکوت مجامع بین المللی در قبال کشتار رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه فلسطینیان مظلوم را محکوم کردند.
حضور اقشار مختلف مردم همدان به‌ویژه دهه شصتی ها،هفتادی ها ، هشتادی ها و نسل چهارمی های انقلاب در راهپیمایی امروز قابل ملاحظه و توجه بود.
یکی از شهروندان همدانی شرکت کننده در راهپیمایی روزجهانی قدس با محکوم کردن جنایات این رژیم غاصب اظهار داشت: روز جهانی قدس یادگار ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) روز رسوایی صهیونیست‌ها و استکبار جهانی و روز بیداری ملل آزاده جهان و نمادی از نمایش وحدت، یکپارچگی و همدلی امت اسلامی و همه مردم آزاده جهان در اعلام همبستگی و حمایت از مردم رنج کشیده فلسطین است.
وی بیان کرد:افتخار می کنیم که روزجهانی قدس با تدابیر حکیمانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) توسط ایران کلید خورده است.
محدثه مددی نیز در گفتگو با خبرنگار نافع عنوان کرد:رژیم صهیونیستی که دوران اضمحلال را طی می کننندسعی دارد از طریق آمریکا به اهداف خبیث خود در منطقه دست پیدا کند.
***زنجان
حضور گسترده مردم از اقشار مختلف از جمله زیبایی های راهپیمایی روز قدس در زنجان است، مردم از پیر، جوان، توانا و ناتوان در این راهپیمایی عظیم شرکت کرده اند.
*قلب‌ها و دل‌های آزادگان جهان اسلام با فلسطین است
“حجت‌الاسلام مسعود صفی” مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان در گفت وگو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس برای کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی حاوی این پیام است که مردم همچنان در دفاع از اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی مصمم و جان برکف و قاطع ایستاده‌اند.
وی افزود: حضور پرشور و پررنگ مردم انقلابی ایران اسلامی در این راهپیمایی نشان دهنده این امر است که به تهدیدها و زورگویی‌های جبهه استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم اسرائیل توجه نمی‌کنند و اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی در سایه‌سار رهبری قاطعانه و مدبرانه مقام معظم رهبری به عنوان اصلی‌ترین شاخص برای خود قبول دارند و با مشت‌های محکم و شعارهای رسا اعلام می‌کنند که ما همان انقلابی‌های سال ۵۷ و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستیم و امروز در سنگرهای هسته‌ای پشت سرمقام معظم رهبری و رزمندگان خط مقدم هسته‌ای، ثابت و استوار ایستاده‌ایم.
حجت‌الاسلام صفی‌یاری بیان کرد: ما در این راهپیمایی با حضور پرشور و شعور خود به فلسطینی‌ها و دیگر مظلومان جهان نشان می‌دهیم که فلسطین تنها نیست بلکه قلب‌ها و دل‌های آزادگان جهان اسلام با فلسطین است. مشت‌های گره کرده و فریادهای خروشان مردم در روز جهانی قدس همچون پتکی بر سر ایادی استکبار رژیم صهیونیستی فروخواهد آمد و این نشان از این دارد که با عنایت الهی روزی نه چندان دور اسرائیل از صحنه روزگار محو خواهد شد.
وی عنوان کرد: در شرایط حساس کنونی که دنیای استکبار به بهانه هسته‌ای و موشکی تصویر و توهم ضربه زدن به نظام را در سر دارند، حضور بیش از پیش به ویژه مردم استان در راهپیمایی بی نظیر است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان اعلام کرد: حضور پرشور مردم استان در این راهپیمایی این پیام را از سرزمین فرهنگ و هنر به دشمنان و دوستان خود ابلاغ کرد که مردم استان پا به پای مردان آزاده جهان در مقابل تزویر، زورگویی، ظلم و استکبار به سرکردگی رژیم صهیونیستی تا پای جان ایستاده‌اند و از حیثیت ایرانی دفاع می‌کنند.
وی، روز قدس را نماد مظلومیت اسلام در دوره شرک، تزویر، ظلم و استکبار دانست و ادامه داد: بیت‌المقدس سال‌ها درسایه‌سار حمایت‌های بی‌چون و چرای آمریکا از رژیم منفور صهیونیستی مورد ظلم قرار گرفته است. این‌ها حق ندارند ادعای دفاع از حقوق بشر را داشته باشند و آمریکا اولین حامی تروریست در جهان و اسرائیل بزرگترین عامل دولتی تروریستی در جهان است.
*استکبار ستیزی شعار مردم زنجان در روز قدس
مردم زنجان از اقشار مختلف مردم خواست تا با سر دادن ندای استکبار ستیزی بار دیگر حمایت قاطع خود از مظلومان فلسطین را به نمایش گذاشتند.
رسانه‌های استان زنجان در پوشش راهپیمایی روز قدس از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند، اطلاع رسانی لحظه به لحظه این راهپیمایی، مصاحبه با شخصیت های مهم استانی، سیاسی، مذهبی و فرهنگی،عکاسی لحظه به لحظه از این رویداد از فعالیت های خبرنگاران در این روز است.
برگزاری نمایشگاه‎ شامل تصاویری از خیزش‏های کشورهای اسلامی منطقه و تصاویر مردم فلسطین در زمینه انتفاضه فلسطین از حاشیه های برگزاری راهپیمایی روز قدس است.
همچنین ایستگاه نقاشی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در بلواردارالقرآن کریم زنجان راه اندازی شده است.
جمع‌ آوری کمک ‌های مردمی از سوی صندوق‌ های کمیته امداد امام خمینی زنجان از برنامه های این روز در زنجان است.
گفتنی است،مردم ولایت مدار زنجان امروز با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر، حمایت خود از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و نیز نفرت و انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.
در پایان راهپیمایی روز قدس در زنجان بیانیه ای در محکومیت استکبار جهانی و جنایات رژیم صهیونیستی قرائت شد.
***سیستان و بلوچستان
مراسم گرامیداشت روز قدس امسال با شکوه فراوان و با حضور مردم شیعه و سنی استان مقارن با ۲۳ رمضان المبارک در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
این راهپیمایی صبح امروز جمعه هجده خرداد ماه از میدان آزادی در زاهدان آغاز شد و در آن شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی ضد استکباری چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود به سمت مصلی  زاهدان حرکت کردند.
حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز قدس نشانگر آگاهی و بصیرت آنان است
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در حاشیه این مراسم به خبرنگارعصرهامون گفت: تمام تلاش دشمن بر این است تا فلسطین را از جغرافیای جهان اسلام جدا کند و یا حداکثر به آن یک وجاهت عربی دهد در حالی که فلسطین متعلق به مسلمانان است و از سرزمین های اسلامی جدا شدنی نیست.
حضور باشکوه مردم در روز قدس جواب دندان شکنی به دنیای استکبار می دهد
وی بیان کرد: راهپیمایی بزرگ مردم در چنین روزی به طور قطع برای احیای آرمان های مردم فلسطین و بازیافت جایگاه این کشور در جغرافیای جهان اسلام است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس جواب دندان شکنی به دنیای استکبار به ویژه رژیم غاصب صهیونیستی است.
وی با بیان اینکه مردم نسبت به فلسطین به عنوان قبله نخست امت مسلمان و نقطه عروج نبی مکرم اسلام(ص) به سفر آسمانی اعتقاد سنگینی دارند، افزود: روز قدس به عنوان یادگار امام خمینی(ره) برای جهان اسلام، روز مبارزه با نظام سلطه و آرمان های شوم صهیونیسم است.
آیت الله سلیمانی تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس و سردادن شعار علیه رژیم غاصب صهیونیستی توانسته فلسطین و چهره مظلوم و پر از زخم مردم این کشور را به جهان نشان دهد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان خاطر نشان کرد: حضور گسترده مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس نشانگر آگاهی و بصیرت عظیم مردمی است که به عنوان یک سرمایه ملی محسوب می شود.
آیت الله سلیمانی گفت: مردم شیعه و سنی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین به خوبی به نمایش گذاشتند.
مسئله فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با عصرهامون حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را نشانه وحدت اسلامی دانست و افزود: مسلمانان در صحنه آمدند تا استکبار جهانی و ترامپ بداند که هرگز اجازه نخواهیم داد انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس صورت گیرد.
وی با اشاره به وحدت و اتحاد همیشگی مسلمانان جهان افزود: مسئله فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست و هیچ مسئله دیگری نمی تواند این موضوع را تحت تاثیر قرار دهد.
مولوی سلامی ادامه داد: در بحث جابجایی پایتخت اسرائیل به بیت المقدس معیار ملت ها هستند و سران نقشی ندارند چرا که بسیاری از آنها خود فروخته اند و جریان های اسلامی و مسئله فلسطین را اهمیت نمی دهند.
وی تاکید کرد: در جریان های بین المللی ملت ها هستند که تصمیم می گیرند و بی شک حتی ملل غیر مسلمان ظلم و ستم به مردم فلسطین و جابجایی پایتخت رژیم غاصب اسرائیل به بیت المقدس را نمی پذیرد.
***یزد
روز قدس امسال در استان یزد متفاوت تر از سال های گذشته با حضور حماسی و چشم گیر اقشار مختلف مردم برگزار شد.

شهر جهانی یزد مانند همیشه در خلق حماسه پیشتاز بود، در میان سیل خروشان ملت انقلابی و همیشه در صحنه یزد نسل‌های مختلف دیده می‌شوند. از کودکانی که با ذوق فراوان پلاکاردهای دفاع از فلسطین در دست دارند تا پیرمردها و پیرزن‌هایی که کهولت سن و قد خمیده هم مانع حضورشان برای دفاع از قدس شریف نشده است.

اقشار مختلف مردم با در دست داشتن تصاویری از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و همچنین پرچم‌های فلسطین، لبنان و سوریه در حال حرکت به سوی چهار راه شهدا هستند، راهپیمایان یزدی شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، «یا‌ایها‌المسلمون، اتحدوا اتحدوا» و … سر می ‌دهند.

 

***تهران

راهپیمایی روز قدس با حضور پرشور مردم مومن و روزه دار شهرستان های استان تهران همگام با سراسر کشور برگزار شد.

حجت‌الاسلام محسن قمی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، در سخنرانی مراسم راهپیمایی روز قدس در شهرستان اسلامشهر، بیان کرد: روز جهانی قدس روزی است که شش ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام خمینی (ره) اعلام شد.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: قدس علاوه بر اینکه مسجدالاقصی در آنجا واقع‌شده است، محل بعثت سه دین ابراهیمی یعنی اسلام، مسیحیت و یهودیت است.

وی بابیان اینکه قدس ازنظر ژئوپلیتیک متصل‌کننده‌ی سه قاره‌ی بزرگ آسیا، اروپا و آفریقا است، اظهار داشت: به دلیل اهمیت تاریخی و جغرافیایی منطقه قدس از قدیم‌الایام موردتوجه قدرت‌های بزرگ جهانی قرار داشته است. حجت‌الاسلام محسن قمی ادامه داد: حدود یک‌صد سال گذشته دولت انگلستان که آن زمان پیر استعمار بود و همواره درصدد توطئه علیه اسلام و مسلمین بود، اعلامیه‌ای را صادر کرد که در آن توطئه‌ی تأسیس یک کشور در دل یک کشور اسلامی بود.

وی با توضیح اینکه سی سال پس از صدور این اعلامیه جنایت‌هایی که صهیونیست انجام داد آن‌قدر ناعادلانه و شدید بود که تاریخ از ذکر برخی از آنان خودداری کرده است، افزود: در این مدت صهیونیست با اتکا به قدرت انگلیس و قدرت‌های غربی توانستند از یک‌میلیون و چهارصد هزار فلسطینی که در منطقه‌ی قدس حضور داشتند، بیش از هشتصد هزار نفر آن‌ها را از قدس بیرون کنند.

آیت‌الله قمی با اشاره به اینکه صهیونیست حدود دو هزار مسجد و کلیسا را تخریب کرد، ادامه داد: طی این مدت صهیونیست خائن نزدیک یک‌میلیون نفر را زندانی کردند و نهایتاً در سال ۱۹۴۸ تأسیس کشور فاسد اسرائیل را رسماً اعلام کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در دفاع از فلسطین بسیار صریح انجام‌وظیفه می‌کردند، گفت: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه چند سال گذشته بیان کردند ما از قدس، حزب‌الله و لبنان حمایت مالی و نظامی می‌کنیم و همچنین از هر دولت دیگری که مقابل اسرائیل بایستد حمایت می‌کنیم. بلکه هدف ایشان از این سخنان این بود که امروز یک قدرت اسلامی مبتنی بر حمایت از مظلوم شکل‌گرفته است.

آیت‌الله قمی در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز جمع شده‌ایم تا اعلام کنیم جمهوری اسلامی پایبند به ارزش‌ها و اصول است، ما اهل جنگ نیستیم اما اهل تسلیم شدن نیز نیستیم بلکه جمهوری اسلامی زیر بار حرف زور زورگویی‌های منافقین نخواهد رفت.

 

 

***گلستان

راهپیمایی روز جهانی قدس با شعار “روز جهانی قدس، پیروزی جبهه مقاومت، شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت” برگزار شد و اقشار مختلف مردم روزه دار و ولایت مدار استان گلستان با وجود گرمای ۳۰ درجه ای هوا با صلابت و شکوه همچون سال های گذشته در این راهپیمایی شرکت کردند و فریاد انزجار خود را از جنایات رژیم منحوس اسرائیل سردادند.

ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه را نشان می دهد و مردمانی که از ساعت ها قبل در مکان های مختلف نشسته بو منتظر بودند تا آغاز راهپیمایی؛ آری قدم هایی که استوار تر می شود روزه دار گرمای هوا را هم حس نمی کند؛ عزم راسخ برای ازادی قدس به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب یک دنیا را با خود همراه کرده است و امروز در آخرین جمعه ماه صیام بعد از چهل سالگی انقلاب هم لبیک گویان به ندای ولایت زمان به خیابان ها میایند .

دانا

انتهای متن/*