همایش ترویج زایمان طبیعی در شهرستان دره‌شهر برگزار شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: همایش ترویج زایمان طبیعی در راستای اهداف وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایلام با محوریت چهار برنامه اعلام شده از طرف وزارت در شهرستان دره‌شهر برگزار شد.

به گزارش زنان خبر،علی دل‌پیشه گفت‌: این همایش در راستای اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی ایلام با محوریت چهار برنامه اعلام شده از طرف وزارت در سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر (عج) دره شهر  برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: در این همایش ضمن بیان اهداف؛ موضوع فرزند‌آوری از نظر اسلام تبیین  و ترویج زایمان طبیعی که از جمله مهم‌ترین بسته‌های طرح تحول نظام سلامت است و از ابتدای طرح در دانشگاه علوم پزشکی ایلام مورد توجه خاص قرار گرفته است. با فرهنگ سازی در زمینه ترویج زایمان طبیعی و بهبود سلامت مردم می‌توان گام‌های موثری داشته باشد.

دل‌پیشه مزایای مختلف زایمان طبیعی و عوارض سزارین برای مادر و نوزاد را بیان و همچنین تاکید کرد: سزارین باید با تشخیص پزشک و در مواقع ضروری انجام شود.

وی یادآورشد: زایمان طبیعی نیازمند مشارکت فعال مادر بوده و آمادگی ذهنی مادر باردار عامل مهمی در افزایش توانمندی مادر به انجام زایمان طبیعی است و رسالت پرسنل بهداشتی و درمانی در تلاش برای آگاه‌کردن مادران باردار به این مهم است.

در پایان با اهدای هدایایی از مادران تقدیر به‌عمل آمد و در کنار این همایش نمایشگاهی مرتبط با اهداف برنامه همایش به‌مدت دو روز فعال است که مورد بازدید مادران باردار قرار می‌گیرد. تست قند خون و کنترل فشارخون مادران باردار از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

تستیم

انتهای متن/*