بخشدارجوان؛ نگاه به جوانان همواره نگاهی ویژه و با اهمیت است

بخشدار جوان بخش مرکزی گفت: در بخش قابل توجهی از احادیث و روایات اسلامی ما به امور جوانان و به کار گیری نیروی جوان اشاره شده است.

به گزارش زنان خبر، همزمان با  هفته ی جوان “نشست  نقش و جایگاه جوانان در مدیریت استان” به همت مجمع جوانان  استان تهران و مشاور استاندار در حوزه  جوانان  با  حضور مدیران  و مسئولین  جوان  استان  تهران  در سالن  همایش های استانداری برگزار شد.

در این  نشست در ابتدا احمدی پور رئیس سازمان آموزش دولتی به نگاه ویژه به جوانان در کشور اشاره نمود  و عنوان کرد که نباید این الزامات نادیده گرفته شود و جوانان  خواستار این هستند که در جایگاه های مرتبط با آموزه هایشان ایفای نقش کنند و ما نیز به عنوان مدیران و مسئولین باید راه مشارکت جوانان در کشور را هموار ترکنیم.

در ادامه  فاطمه  فکوریان  بخشدار بخش مرکزی به عنوان سخنران جوان در این مراسم بیان کرد: از اینکه بنده امروز به عنوان مدیر زن جوان از نسل سوم انقلاب که طلایه‌دار امید در جامعه است در خدمت شما فرهیختگان گرامی هستم؛خداوند را شاکرم.

جوان گرایی در صدر اسلام پیامبر(ص)

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب تبیین ضرورت و مزیت حضور جوانان در مدیریت اجرایی کشور امری اجتناب ناپذیر به نظر میرسد. چرا که در صدر إسلام پیامبر (ص)به جوانان مسئولیت های مهمی درعرصه نظامی و سیاسی و برای تبلیغ اسلام اعطا می‌کردند و ماموریت‌های مهمی به آنان می‌سپردند که نمونه‌ی بارز این جوان‌گرایی را می‌توان در برگزیدن امیری از قبیله‌ی “هُذیل” به منظور فرماندهی سپاهیان اسلام مشاهده کرد که بازتاب آن در مثنوی معنوی نیز چنین آمده: “ای بسا مویِ سیاه و دل، منیر”. بسا جوانانی سیاه‌مو که دل و جانی با تجربه را به میدان آورده باشند.

فکوریان با  اشاره به نگاه ویژه به  جوانان افزود: نگاه به جوانان همواره نگاهی ویژه و با اهمیت است. گذشته از سیره عملی، بخش قابل توجهی از احادیث و روایات اسلامی مربوط به سفارش درباره جوانان و به کارگیری نیروی جوان در مشاغل و مسئولیت‌های سخت و مهم است.

 

انتهای متن/*