نویسنده وپژوهشگر؛ اهمیت مطالعه در رشد بانوان در جامعه

“راضیه تجار”از نویسندگان خوش قلم کشور است که اهل قلم، با نام و آثار ایشان آشنایی کامل دارند. او متولد ۱۳۲۶ ودارای مدرک کارشناسی روان شناسی است.

به گزارش زنان خبر، راضیه تجار با توجه به جایگاه زنان در جامعه امروزی می گوید: افزایش شناخت جایگاه زنان،رشد استعدادهای درونی وبالا رفتن اعتماد به نفس در بانوان از دلایل رشد اجتماعی آنها در سالهای اخیر است.زنان به این باور رسیده اند،که باید بیشتر بدانند وبخوانند واز طرفی هم حس مطالبه گری داشته باشند.به همین دلیل در برخی از عرصه ها توانسته اند از حق وحقوقشان دفاع وجایگاه تثبیت شده ای پیدا کنند.اما در برخی از زمینه ها هم به دلایل مختلفی مانند نقص در قوانین تصویب شده یا اجرایی نشدن برخی از این قوانین،پیشرفت قابل ملاحضه ای حاصل نشده وهنوز نیاز به رشد وشکوفایی دارند.

او در می افزاید: بهترین ومهمترین گام برای رسیدن به این شکوفایی بالابردن آگاهی،مطالعه کردن واندیشیدن است.اگر سطح دانایی وفهم بانوان بالاتر برود،مسیر زندگی خانواده وفراتر از آن مسیر شهروندان جامعه تغییر پیدا می کند. به همین دلیل نقش محوری بانوان با وجود روحیه حساس وزود رنجشان غیر قابل انکار است وآنها هستند که خانواده را به هم وصل وار گسستن این بنیان جلوگیری می کند.

راضیه  تجار کیست؟

راضیه تجار، متولد ۱۳۲۶ در تهران و دارای مدرک کارشناسی روانشناسی است. از جمله سوابق کاری راضیه تجار به موارد زیر می توان اشاره داشت: از موسسین انجمن قلم و دبیرانجمن آن، عضو شورای کارگاه رمان، مسئول صفحه ادب و هنر روزنامه جام جم و همکاری ۱۷ ساله با این روزنامه، عضو شورای کارگاه رمان، همکاری با پیک قصه نویسی، مدرس و داور داستان نویسی در آموزش و پرورش، عضو هیات علمی بنیاد پروین اعتصامی، عضو شورای فیلم نامه نویسی و ادبیات در بنیاد فارابی، دبیر تحریریه فصلنامه قصه، عضو شورای داستان نویسی بنیاد دفاع مقدس، عضو شورای داستان نویسی بنیاد شهید، عضو شورای داستان نویسی بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی، داستان نویس داستان های رئالیستی برای مجله زن روز به مدت نه سال، داستان نویس روزنامه حوادث با نام مریم مهاجر. تجار در داستان هایش با نثری شاعرانه و احساسی به نقش زنان در مسائل مربوط به جبهه و جنگ می پردازند. از نظر عبدالعلی دستغیب، یکی از منتقدان ادبی، داستان کوتاه “گلریزان” بهترین داستان راضیه تجار و یکی از بهترین داستانهای اخیرایران می باشد که مقام تجار را در هنر داستان کوتاه تثبیت می کند

انتهای متن/*