نهادینه کردن فرزندآورری در جامعه اهمیت زیادی دارد

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران اظهار داشت: ما در تلاشیم تا در جهت اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه جمعیت گام برداریم و بتوانیم فرزندآوری را نهادینه کنیم و ضمن پرداختن به مباحث مربوط به فرزندآوری و فرزندپروری مشاوره‌های لازم را به خانواده‌ها ارائه می دهیم

زهرا ساعی مدیرکل امور بانوان استانداری تهران در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به ارتقای بهداشت و سلامت بانوان و خانواده در سطح استان تهران عنوان کرد: سلامت یک خانواده را زن تضمین می کند و سلامت آینده ی جامعه را کودکان می سازند که به همین منظور ما برای ارتقای بهداشت و سلامت بانوان کلاس‌های آموزشی را برای والدین دانش‌آموزان استان تهران در مدارس برگزار کنیم.

وی افزود: اجرای این طرح آموزشی در مدارس نیاز به معلمان مجرب مدارس و استادان دانشگاه دارد که ما این افراد را پیدا کرده و از آنها استفاده می کنیم.

ساعی ادامه داد: در اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی ریاست جمهوری به صورت منسجم کار نشده است و  افزایش جمعیت و نهادینه کردن الگوها و هنجارها در قالب اهداف میان مدت و بلند مدت امکان‌پذیر است.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران اظهار داشت: ما در تلاشیم تا در جهت اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه جمعیت گام برداریم و بتوانیم فرزندآوری را نهادینه کنیم.

وی گفت:  ضمن پرداختن به مباحث مربوط به فرزندآوری و فرزندپروری مشاوره‌های لازم را به خانواده‌ها ارائه می دهیم و نیازمند  مساعدت دستگاه‌های اجرایی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و صداوسیما نیاز داریم .

ساعی مطرح کرد:  اجرای بسته آموزشی بهداشت و سلامت در گروه هدف دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی است و مخاطب عام دانش‌آموزان و اولیای آنها مورد نظر است.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران مطرح کرد: در این طرح آموزش مربیان در اولویت اجرای طرح قرار دارد، به طوری که با همکاری آموزش و پرورش قرار است مربیان طی جلساتی سرفصل‌های هدف را آموزش دیده و برای انتقال به دانش آموزان و اولیا آماده شوند.