نقش وزارت آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

خبرگزاری شبستان:مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش آموزش وپرورش در نهادینه سازی حجاب و عفاف گفت: ترویج عفاف و حجاب میان دانش آموزان نیازمند عزم همگانی است.

به گزارش زنان خبر؛ محمد رضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره ی نقش وزارت آموزش وپرورش در حجاب گفت: وزارت آموزش وپرورش در نهادینه کردن، فرهنگ سازی و ترویج عفاف و حجاب نقش تاثیر گذاری دارد.

وی افزود: درست است، وزارت آموزش و پرورش در فرهنگ سازی نقش موثری دارد، اما به تنهایی نمی تواند از عهده تمام مسایل برآید و برای این کار نیاز به عزم همگانی دارد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: وزارت آموزش وپرورش یک مرجع فرهنگ ساز است، نظام تعلیم و تربیت می تواند در عرصه های مختلف همچون قرآنی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تاثیر گذار باشد به شرطی که این نهاد را در امور تنها رها نکنیم، چراکه موفق نمی شویم.

وی ادامه داد: دانش آموزان تنها نیمی از زمان خود را در مدرسه می گذارنند و جامعه،  خانواده و رسانه نیز بر شکل گیری شخصیت آنان تاثیرگذار است.لذا باید تمام نهادها برای فرهنگ سازی با وزارت آموزش وپرورش همکاری کنند.

مسیب زاده آور شد:  نمی توانم به عنوان یک صاحب نظر درباره ی عفاف و حجاب اظهار نظر کنیم اما به عنوان یک خدمت گذار معتقدم، حجاب واسلام را آنچه هست بدانیم و سلیقه ای  عمل نکنیم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش  گفت: چادر را به عنوان یک حجاب برتر قبول داریم اما اگر کسی چادر نداشته باشد اما حجاب اسلامی را کامل  رعایت کند، قطعا بی حجاب نیست.

وی با بیان اینکه باید اسلام را ملاک قرار دهیم ادامه داد: اگر  جوان ما بر اساس سلیقه و عدم درک صحیح و آموزش همه جانبه که ما باید به او آموزش می دادیم ، از سلایق ما دور شد، فکر نکنیم اسلام از بین رفته و جوانان معتقد به اسلام نیستند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش  تاکید کرد:  حجاب ویژه دختران نیست باید، مردان ما نیز حجاب و عفاف و حیا داشته باشند.

وی بیان کرد: اکثر دانش آموزان ما به حجاب و عفاف معتقد هستند، باید «حجاب مصونیت است نه محدودیت» را در دانش آموزانمان نهادینه کنیم که اکثر آنان به این موضوع واقف هستند.(شبستان)