نقش آفرینی بانوان در عرصه های اجتماعی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

شهردار منطقه ۲۰ گفت: با توجه به نقش تاثیرگذاری که زنان در خانواده دارند حضور آنها سبب رفع مشکلات و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش زنان خبر، فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ در گفت و گو با خبرنگار زنان خبر با اشاره به نقش تاثیر گذار زنان در خانواده و اجتماع گفت: ایجاد بسترهای لازم برای حضور بانوان در فضای اداری از تکالیفی است که مسئولان باید در این راستا تصمیمات و اقداماتی را اتحاذ کنند و محیط را برای ورود بانوان به عرصه های اجتماعی فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه نقش اجتماعی زنان در واقعه کربلا و عاشورا نمایان برجسته است، تصریح کرد: امروز با توجه به تغییرات فرهنگی که رخ داده و حضور گسترده بانوان در عرصه های مختلف به ویژه فضاهای آموزش تکمیلی و درصد آماری که بالای ۵۰ درصدی ورودی دانشگاه ها توسط بانوان نمایانگر توجه به این قشر است.

بیشتر بخوانید:

 

شهردار منطقه ۲۰ عنوان کرد: بانوان با حفظ کرامت انسانی والا و لحاظ تمام خطوط قرمزی شرع می توانند در جامعه حضور یابند و در شهرداری ری جدا از مقوله جنسیتی، فضایی برای حضور بانوان فراهم شده تا بتواند با توانایی و ظرفیت های موجود خود در عرصه اجتماعی فعالیت کنند.

افشار یادآور شد: بانوانی که دارای توانمندی حضور در عرصه های مدیریتی را داشته باشند در اولویت کاری قرار می گیرند و راه برای بانوانی که توانمندی و ظرفیت مدیریتی هستند باز است.

 

انتهای متن/*