نخستین همایش ملی الگوی خانواده سالم با محوریت پیشگیری از طلاق برگزار می شود

همایش الگوی خانواده سالم، پنجم اسفند ماه و در ۱۲ محور برگزار می‌شود که هدف آن شناساندن الگوی خانواده سالم است.

به گزارش زنان خبر؛ دکتر اسحق رحیمیان بوگر، دبیر اجرایی همایش ملی الگوی خانواده سالم صبح امروز در جمع خبرنگاران خبر از ‌نخستین همایش ملی الگوی خانواده سالم با محوریت پیشگیری از طلاق به میزبانی دانشگاه سمنان داد.

وی با بیان اینکه این همایش پنجم اسفند ماه و در ۱۲ محور برگزار می‌شود بیان کرد: این همایش به همت دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه سمنان برگزار می‌شود و هدف آن شناساندن الگوی خانواده سالم است.

رحیمیان بوگر به بیان محورهای این همایش پرداخت و عنوان کرد: محورهای ۱۲گانه این همایش یک روزه اعم از، سبک زندگی و خانواده سالم، شیوه‌های تعالی و تحکیم خانواده،روابط خانواده قبل و بعد از طلاق،جنبه‌های حقوقی و قوانین مربوط به طلاق، راهکارهای برون‌رفت از معضل طلاق، پیشگیری نوین از بروز طلاق، تغییر در سبب شناسی و روند طلاق،  شناسایی و مداخله در ابعاد روانی – اجتماعی طلاق،مداخله‌های آموزشی روانی معاصر در پیشگیری از طلاق و پیامدهای روانشناختی، اجتماعی، پیامدهای منفی طلاق برای نونهالان و خردسالان، مدل‌های برتر و کارآمد در پیشگیری از طلاق و معضلات فرهنگی و اقتصادی طلاق هستند.

در پایان دبیر اجرایی نخستین همایش ملی الگوی خانواده سالم به ارسال مقالات اشاره کرد و افزود: علاقه‌مندان تا ۳۰ دی ماه برای ارسال خلاصه مبسوط مقالات خود فرصت دارند.