نامگذاری مادر و فرزند شهید در یکی از معابر منطقه ۱۵

محله والفجر منطقه ۱۵ به نام مادر و فرزند انقلابی برای حفظ ارزش و جایگاه شهدا با حضور شهردار منطقه پلاک کوبی شد.

به گزارش زنان خبر، دکترعلی اکبر انجمنی شهردار منطقه ۱۵ در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان خبر گفت: ارزش شهدا بسیار بالااست و در نزد خداوند متعال مقام و فضیلت بسیار والایی دارند.

وی افزود: شهادت نه یک مردن، بلکه یک انتخاب است و باید بدانیم هر کسی که در راه خدا کشته و شهید شد، مرده نپنداریم زیرا او زنده جاوید است.

انجمنی ادامه داد: طبق فعالیت‌ها و تصویب شورای اسلامی شهر تهران، معبری در منطقه ۱۵ به نام شهیده ماه رخساره ابوالقاضی و فرزند شهیدش داود ابوالقاضی نامگذاری شد.

وی با اشاره به تعداد معابر نامگذاری شده به نام شهدا در این منطقه بیان کرد: با نامگذاری این معبر، تعداد معابر نامگذاری شده به نام شهدا و اسامی ارزشی در این منطقه به ۱۳۵۱ معبر رسیده است که امیدواریم بتوانیم نام آنان را همچون خودشان ماندگار و جاودانه کنیم.

شهردار منطقه ۱۵ در ادامه اذعان داشت: این مراسم با حضور مسئولین منطقه، شهردار ناحیه ۶ و خانواده معظم شهدا در محله والفجر این منطقه برگزار و معبر یاد شده به نام شهیدان ماه رخساره و داوود ابوالقاضی پلاک کوبی شد.

وی در پایان گفت: شهیده رخساره ابوالقاضی از شهدای ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی است که در۲۲ بهمن ۵۷ به شهادت رسید و شهید داوود ابوالقاضی نیز از شهدای دوران دفاع مقدس است.

 

انتهای متن/*