معاون هماهنگ کننده سپاه سیدالشداء (ع) استان تهران:حضور بانوان در مسیر انقلاب جواب دندان شکن به دشمنان است

بیست و نهمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی با حضور بسیاری از مردم سراسر کشور همچون سال‌های گذشته جهان را حیرت زده خواهد کرد.

به گزارش زنان خبر، سرهنگ حمید دامغانی معاون هماهنگ کننده سپاه سیدالشداء (ع) استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: بیست و نهمین سالگرد معمار کبیر انقلاب اسلامی را تسلیت می‌گویم و امیدوارم مسیر انقلابی و روشن ایشان برای همیشه بهترین الگو و مسیر باشد.

وی افزود: امام خمینی (ره) با افکار معنوی و الهی بنیان گذار انقلاب اسلامی شد تا مسیر سعادت را برای همه روشن سازد.

دامغانی با اشاره به برگزاری مراسم رحلت بیان کرد: بیست و نهمین سالگرد ملکوتی امام خمینی (ره) با ایام شب‌های پربرکت قدر مقارن شده است، طبق سنوات گذشته این مراسم با برنامه‌های ویژه برگزار خواهد شد و امسال با پیش بینی‌های انجام شده باشکوه‌تر تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌های لازم برای افطاری، پذیرایی، اسکان، پارکینگ، بهداشت و سلامت، امنیت و… انجام شده و به صورت منظم اجرا خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه سیدالشداء (ع) استان تهران در مورد برنامه‌های فرهنگی مطرح کرد: علاوه بر برگزاری مراسم عذاداری برنامه‌های فرهنگی متعددی در شهرستان‌های استان تهران و حرم مطهر امام (ره) برای زائران تداراک دیده شده است.

وی گفت: شب‌های شعر و خاطره، مسابقه کتاب وصیت نامه امام خمینی (ره)، برگزاری نمایشگاه‌های متفاوت، ارائه بسته‌های فرهنگی و… از جمله فعالیت‌های فرهنگی خواهد بود.

دامغانی حضور بانوان در مراسم‌های ملی را مهم دانست و اذعان داشت: بانوان به عنوان مهمترین اقشار تاثیرگذار در جامعه هستند که می‌توانند با آگاهی و بصیرت در سطح جامعه نقش آفرینی کنند.

وی افزود: حضور بانوان در مسیر انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل جواب دندان شکنی است به دشمنانی که بیان می‌کنند بانوان ایرانی از اصول انقلاب و ارزش‌های آن فاصله گرفته‌اند.

معاون هماهنگ کننده سپاه سیدالشداء (ع) استان تهران  دشمنان انقلاب اسلامی را افرادی پوچ صفت دانست و تصریح کرد: حضور پررنگ بانوان در مراسم‌های ملی و مذهبی به طور یقین نقشه‎های دشمنان و یاس و ناامیدی که به کشور وارد می‌کنند را خنثی خواهد کرد.

وی یادآور شد: بانوان همیشه برای حضور در مراسم‎های ملی پیشرو بوده‎اند که در این راستا نیمی از زائران ایام رحلت امام خمینی (ره) را این قشر تشکیل می‌دهند.

 

دامغانی هدف از برگزاری سالگرد امام خمینی (ره) را چنین عنوان کرد: سالگرد ملکوتی امام خمینی (ره) تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، بازخوانی اصول امام (ره) و اصول انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: نسل جدید انقلاب حضور امام (ره) را به لحاظ فیزیکی درک نکرده‎اند و این ایام فرصتی است برای تبیین افکار و اهداف امام راحل برای جوانان و نوجوان که برگرفته از اسلام ناب است.

معاون هماهنگ کننده سپاه سیدالشداء (ع) استان تهران با تاکید بر آشنا کردن جوانان با اهداف انقلاب گفت: ضامن تداوم انقلاب اسلامی، ارتباط و آشنایی جوانان با اصول، ارزش‎های انقلاب اسلامی و مسیر امام راحل است.

وی امام خمینی (ره) را فردی از جنس نور نامید و اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی منبع غیب الهی بودند و نفس قدسی ایشان باعث شد تا حرکت عظیم و گسترده در جهان ایجاد شود.

دامغانی گفت: ارتباط صمیمی، اتحاد و همبستگی بین امام (ره) و مردم باعث شده بود که مردم به ایشان از اعماق وجود علاقه داشته باشند و خوشبختانه پس از گذشت چندین سال از ارتحال امام (ره) شاهد سیل عذاداران از تمام کشور در ایام رحلت هستیم.

 

 

انتهای متن/*