معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان:انقلاب اسلامی ایران دستاورد ایمانی و اعتقادی است/ زنان در شکل‌گیری انقلاب خوش درخشیدند

انقلاب اسلامی ایران برگ زرینی است که باهمت، بصیرت و آگاهی زنان و مردان کشورمان شکل گرفت، انقلاب ایران در دنیا بی‌بدیل است و همچنان پایدار خواهد ماند.

به گزارش زنان خبر، سرهنگ عبدالرضا زنگنه معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان در نشست خبری دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: انقلاب اسلامی ایران یک دستاورد ایمانی و اعتقادی است که از سال ۱۳۴۲ آغاز شد و در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ با امام (ره) و مردم حضور در بهشت‌زهرا (س) بنیاد نظام جمهوری اسلامی ریخته شد.

وی افزود: ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ نظام جمهوری اسلامی ایران پایدار شد و ستون‌های آن با حمایت و پشتوانه مردم محکم و استوار گردید.

زنگنه انقلاب ایران را افتخار بزرگ دانست و ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب حضرت مهدی و پیروزی خون بر شمشیر است و اینک به این انقلاب افتخار می‌کنیم و به خود می‌بالیم که زیر چتر ولایت و ولی امر مسلمین برای رسیدن به آرمان‌ها تلاش می‌کنیم.

وی در ادامه اذعان داشت: باوجوداینکه دشمن تدابیری برای تخریب نظام و کشور ایران دارد ولی بصیرت و آگاهی مردم اهداف آنان را مثل همیشه به نقطه کور کشانده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با اشاره به فعالیت‌های بانوان در دهه فجر سال جاری بیان کرد: بانوان در سطح نواحی اقداماتی همچون برگزاری نمایشگاه، برگزاری کلاس‌های قرآنی، برگزاری همایش‌های بصیرت افزایی، تذکر لسانی در مورد امربه‌معروف و… دارند.

زنگنه در مورد نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: زنان ایران همیشه با فداکاری و ایثار درصحنه‌های اجتماعی و سیاسی خوش درخشیده‌اند و حضور پررنگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بانوان در تظاهرات باکرامت حضور یافتند و مردان را برای شرکت در مراسم‌ها تشویق می‌کردند، مادران فرزندان خود را برای شهادت تربیت کردند و در شکل‌گیری این انقلاب عظیم مؤثر بودند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان با اشاره به سخن رهبر کبیر انقلاب اسلامی در مورد زنان افزود: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی می‌فرمایند “نهضت خود را مدیون زنان هستیم” و در این راستا به این نتیجه می‌رسیم که بانوان با شجاعت در مقابل ظلم طاغوت ایستادند و همراه با مردان یک انقلاب زرین را رقم زدند.

وی مادران شهدا را تاریخ‌ساز دانست و گفت: هرچه داریم از شهدا و رشادت‌های آنان است و مادران شهدای والامقام تاریخ‌ساز هستند؛ باید همیشه قدردان آنان و خون شهیدان باشیم.

 

انتهای متن/*