معاون استاندار تهران:امام (ره) در طول حیات خود به بانوان توجه ویژه‌ای داشت

افکار و اندیشه‌های الهی امام خمینی (ره) مسیر روشن برای سعادت و افتخارآفرینی‌های انقلاب اسلامی است، باید همیشه اهداف ایشان را پیش بگیریم.

به گزارش زنان خبر، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: بیست و نهمین سالروز ارتحال پایه گذار انقلاب اسلامی را به همه تسلیت می‌گویم، این ایام یاد و خاطر امام راحل در افکار ملت شریف ایران جاری است و جای خالی ایشان احساس می‌شود.

وی افزود: یقینا انقلاب اسلامی در آستانه ۴۰ سالگی با آرمان‌های امام خمینی (ره) و رهبری و ولایت رهبر انقلاب اسلامی به این مرحله رسیده است.

جمالی پور با اشاره به وصیت نامه امام خمینی (ره) بیان کرد: برای موفقیت‌های روز افزون الگو گرفتن از مسیری که امام راحل ترسیم کرد بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: همه مردم ایران رسالت سنگینی برای حفظ آرمان‌های امام خمینی (ره) و حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برعهده دارند، باید همیشه حافظ رهنمودهای امام راحل باشیم.

معاون استاندار تهران با تاکید بر صیانت از رهنمودهای امام خمینی (ره) اذعان داشت: امیدوارم بتوانیم رهرو خوبی برای امام (ره) و شهدا باشیم و از دستاوردهایی که آنان برای ما به یادگار گذاشتند زیر سایه ولایت رهبر معظم انقلاب اسلامی صیانت کنیم.

وی با اشاره نظر امام (ره) در مورد زنان گفت: امام راحل در طول حیات خود به بانوان توجه ویژه‌ای داشت و نقش زنان را در انقلاب اسلامی همیشه بارز می‌دانست.

جمالی پور خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ترکیب افراد، مسئولین و اثرگذارانی که در کنار امام خمینی (ره) بودند بانوان نقش پررنگی داشتند، امام (ره) بانوان را به عنوان قشر عظیمی از جمعیت کشور می‌دانست که باید در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری فعالیت جدی داشته باشند.

وی در مورد فعالیت زنان در کنار مردان افزود: امام راحل همیشه به عنوان یک امر تاکید داشت که باید زنان دوشادوش مردان برای عزت کشور، انقلاب و نظام حضور داشته باشند و برای اعتلای ایران عزیز فعالیت کنند.

معاون استاندار تهران در ادامه بیان کرد: باید زنان در حفظ دستاوردهای راه امام راحل و انقلاب جدی‌تری دیده شوند و با حضور خود در برنامه‌هایی که متعلق به امام خمینی (ره)، نظام و انقلاب اسلامی است را پررنگ‌تر کنند.

جمالی پور ادامه داد: همه ما در مسیر ترویج و ارتقای نظام جمهوری اسلامی قدم خواهیم گذاشت، در این راستا ۱۴ خرداد ماه مردم شهرستان ری و سراسر کشور برای تجدید میثاق با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی و شرکت در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره این بزرگوار در حرم مطهر ایشان حضور یافتند.

 

 

انتهای متن/*