مسئولان نباید به طرح گشت نامحسوس اعتراض کنند/برقراری امنیت اخلاقی اصلی ترین مطالبه مردم است

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید اعتراضی از سوی مسئولین نسبت به طرح های پیشگیرانه وجود داشته باشد چرا که مطالبه مردم از نیروی انتظامی ، تامین امنیت اجتماعی است .

زهره الهیان نماینده سابق مردم تهران در مجلس هشتم شورای اسلامی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به این که مساله حجاب و عفاف ، نقطه تقابل ما با دشمن است ، بیان کرد: امروز شبیخون فرهنگی تحت عنوان «جنگ نرم» ، مقوله جدی تر و خطرناک تری از مسائل هسته ای و موشکی در تقابل با ایران اسلامی به شمار می رود.
وی افزود: متاسفانه علیرغم هشدارهای مقام معظم رهبری در مقابل هجمه های فرهنگی ، سکوت کردیم و مسئولان منفعل بودند تا شرایط به وضع امروز رسید و اگر مستندات جنگ نرم را ارائه دهیم ، متوجه خواهیم شد که دشمنان باصرف دلارها وباابزار رسانه و واینترنت و نمایش سریال های زنجیره ای درماهواره، جوانان را ترغیب می کنند که روابط خارج ازچارچوب خانواده داشته باشند.
الهیان گفت: دشمنان ، ذهن جوانان ایرانی را هدف گرفته اند و اگر مسئولان نسبت به این شرایط چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی ، سکوت کنند و منفعل باشند ، به سمتی خواهیم رفت که غرب رفته است. حال آن که شاهد هستیم تنها در امریکا یک میلیون زن در دام شبکه های قاچاق انسان و تجارت سکس قرار دارند و خانواده در امریکا معنا و مفهوم خود را از دست داده است.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس هشتم شورای اسلامی ادامه داد:  باید در مسائل فرهنگی ، رویکردی آینده نگرانه داشته باشیم اما متاسفانه اکنون روندها به گونه ای است که ما را به مسیر دیگری هدایت می کند و مسئولان دچار روز مره گی شده اند و حداکثر چهار سال دوره مسئولیت خود را می بینند انهم با نگاه رای اوری .البته روی صحبتم صرفا با دولت فعلی نیست.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم به آینده فرهنگی مطلوب دست یابیم، باید اینده مطلوب را طراحی کنیم ریل گذاری مناسب به سمت سناریوی مطلوب در عرصه فرهنگ داشته باشیم و گرنه با ادامه روند فعلی ، جامعه ما طی ۲۰ سال آینده به ناکجا آباد خواهد رفت .

الهیان عنوان کرد: بسیاری از موسسات فرهنگی و مردم نهاد امروز به صورت خودجوش حرکت های فرهنگی خوبی را آغاز کرده اند که باید از آنها حمایت شود و از سوی دیگر مسئولان باید برنامه ریزی صحیحی برای امنیت اخلاقی داشته باشند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت ها باید با تحلیل دقیق و عمیق فرهنگی اجتماعی ، واقعیت های جامعه را ببینند و به چشم انداز ۲۰ سال آینده کشور توجه داشته باشند زیرا فقط در این صورت است که می توانند برنامه ریزی صحیحی داشته باشند.

وی مطرح کرد: در اجرای طرح های امنیت اخلاقی باید به وظیفه پلیس در آن نگاه کنیم ؛ طبق قانون وظیفه نیروی انتظامی پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی است چرا که عدم اقدام صحیح و به موقع نیروی انتظامی امنیت خانواده وجوانان را به خطر خواهد انداخت و خانواده ها از پلیس انتظار دارند تا به این وظیفه ذاتی خود بخوبی عمل کند و البته نیروی انتظامی نیز می بایست در حین به اجرا در اوردن اینگونه طرحها نظر مردم و نخبگان را بخواهد و در رفع معایب و اصلاح طرح اهتمام لازم را داشته باشد.

الهیان یادآور شد: نباید اعتراضی از سوی مسئولین نسبت به طرح های پیشگیرانه وجود داشته باشد چرا که مطالبه مردم از نیروی انتظامی ، تامین امنیت اجتماعی است و طبق یک مطالعه در سال ۹۴ با حضور نخبگانی از جامعه زنان یکی از چالش های اصلی زنان ، آسیب های اجتماعی بود و طبق بررسی های انجام شده، مطالبه مردم از مسئولان ، برنامه ریزی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس هشتم تاکید کرد: مصوبه حجاب و عفاف در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای چندین دستگاه، وظایفی را تعیین کرده در حکم یک قانون لازم الاجرا است اما متاسفانه به این قانون عمل نمی شود و در مقوله فرهنگسازی برای حجاب و عفاف به یک عزم ملی نیاز است و اگر مسئولان پای کاری می آمدند ، وضعیت آسیب های اجتماعی به این شکل نبود ؛ اگر عزم ملی اتفاق نیفتد ، نابسمانی های موجود امتداد خواهد یافت.

وی گفت:  رویکرد نیروی انتظامی در مساله حجاب و عفاف، رویکرد پیشگیرانه از آسیب های اجتماعی است چراکه پوشش یکی از شاخص های متعدد امنیت اخلاقی است و متاسفانه برخی مسئولان ، نکاتی مانند «کرامت مردم» را به صورت مبهم و کلی بیان کرده و گاهی این موضوعات را در رد طرح امنیت اجتماعی، مطرح می کنند که یک مغالطه است.