مربی کاراته کار اهل شهرری؛ شهرری منطقه ای قهرمان پرور

فرحناز ارباب از معدود ورزشکاران ایران است که نامش درعرصه مربیگیری درخشان تر از عرصه قهرمانی است و در شهرری نیز قهرمان پرور بوده است.

به گزارش زنان خبر، سالهاست که عمر خود را صرف پرورش استعدادهایی کرده است که هرکدام از آنها اکنون در جامعه بین المللی حرفی برای گفتن دارند و توانسته اند پله های ترقی و سکوهای جهانی را به سرعت بالا بروند. او از معدود ورزشکاران ایران است که نامش درعرصه مربیگیری درخشان تر از عرصه قهرمانی است.

“فرحناز ارباب” اکنون بیش از ۳۰ سال از زندگی اش را صرف تربیت کاراته کارانی کرده که امروز نام هریک از آنها در جامعه جهانی می درخشد و اعتباری برای کاراته ایران به همراه داشته اند.

او تاکنون توانسته کاراته کارانی همچون “حمیده عباسعلی” نخستین مدال آور جهانی در رشته کاراته و دارنده بیش از ۳۰ مدال جهانی و”مهسا افسانه” دارنده ۲۰ مدال جهانی را در کارنامه کاری خود ثبت کند.

ارباب کار خود را از مربیگری در باشگاه های کوچکی در منطقه ۲۰ آغاز و اکنون بیش از ۱۰ سال سابقه مربیگری تیم ملی کاراته بانوان ایران را دارد و بیشتر شاگردانش را توانسته به سکوهای قهرمانی جهان هدایت کند.

ارباب می گوید:”شهرری دارای استعدادهای ناب ورزشی به ویژه در رشته های رزمی است. شهرری منطقه ای قهرمان پرور است و تاکنون قهرمانان زیادی را به جامعه ورزشی کشور تحویل داده است.”

او در ادامه می افزاید: “شهرری ظرفیت های فراوانی دارد و جوانان مستعد زیادی در این پهنه جنوبی وجود دارد که هر کدام پتانسیل های زیادی در رشته های مختلف ورزشی دارند اما امکانات ورزشی در مناطق تهران به صورت عادلانه توزیع نمی شود.”

مربی کاراته شهرری در ادامه خاطر نشان کرد: “جای تاسف است که با این همه استعداد در رشته های رزمی به خصوص کاراته هنوز در شهرری امکاناتی که شایسته جایگاه قهرمانی شهرری باشد وجود ندارد.”

 

انتهای متن/*