مدیر بهزیستی شهر تهران: زنان سرپرست خانوار پیش از انقلاب زندگی دشواری داشتند

پس از انقلاب اسلامی شاهد رفع محرومیت‌ها، فقر و رفع ظلم بودیم و توجه به زنان سرپرست خانوار یکی از اقدامات مهم نهادهای خیریه بوده است.

به گزارش زنان خبر، رحیم فاضل نژاد مدیر بهزیستی شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان خبر در مورد رفع محرومیت‌ها پس از انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با اتحاد مردم کشور ایجاد شد و همه برای رفع فقر، محرومیت‌ها، مبارزه با ظلم و ستم و… انقلابی را رقم زدند که در جهان بی‌بدیل است.

وی افزود: حمایت از نیازمندان از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی بوده است که خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد توانمندسازی و محرومیت‌زدایی در سراسر کشور هستیم.

فاضل نژاد توجه به زنان سرپرست خانوار را بسیار ضروری دانست و ادامه داد: زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست با توجه به وجود مشکلات اقتصادی نیازمند توجه جدی هستند که بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و نهادهای مربوطه در این راستا گام موثری برداشته‌اند.

وی عنوان کرد: پیش از انقلاب و در زمان ظلم طاغوت زنان سرپرست خانوار که پایبند به اصول ارزشی و معنوی بودند زندگی دشواری داشتند و زمینه‌های اشتغال، بیمه، کارآفرینی و… برای آنان فراهم نبود.

مدیر بهزیستی شهر تهران در مورد حمایت از بانوان تحت پوشش بهزیستی اذعان داشت: با تاسیس بهزیستی پس از انقلاب اسلامی افراد نیازمند، معلول، کم‌توان، زنان سرپرست خانوار و… تحت پوشش قرار گرفتند، برای بانوان اشتغال‌زایی، کارآفرینی، حمایت شغلی، بیمه در نظر گرفته شد تا روند زندگی بهتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های مختلف، ارائه راهکارهای تاثیرگذار، آموزش‌های متعدد و… در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و معضلات فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

فاضل نژاد با اشاره به محرومیت‌زدایی در روستاها گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی توجه ویژه به روستاییان است، خوشبختانه با همت جهادی فقر و محرومیت در بسیاری از روستاهای کشور که پیش از انقلاب در فقر مطلق بودند رفع شده است.

 

 

انتهای متن/*