مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران:حمایت از بانوان کارآفرین مهم است

بانوان کارآفرین برای توسعه مطلوب شغل خود نیاز به حمایت و آموزش‌های اساسی دارند تا کسب‌وکار مطلوب‌تری برای گسترش فعالیت‌هایشان داشته باشند.

به گزارش زنان خبر، ثریا شارقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: توسعه، ترویج و حمایت از بانوان کارآفرین ایجاد انگیزش را برای رشد شغلی بالا می‌برد و مشکلات اقتصادی آنان را رفع می‌کند.

وی افزود: اشتغال‌زایی و کارآفرینی بانوان بخصوص بانوان آسیب‌دیده و سرپرست خانوار بسیاری از مشکلات اقتصادی آنان را رفع خواهد کرد.

شارقی بیان کرد: باید برنامه، طرح و آینده‌نگری برای ایجاد شغل و ارائه تسهیلات بانوان به‌صورت جامع و هدفمند انجام شود تا شاهد شکوفایی کارآفرینان باشیم.

وی با اشاره به آموزش بانوان گفت: در راستای کارآفرینی فعالیت‌هایی همچون آموزش، حمایت، تشویق، مهارت افزایی، ایجاد انگیزش و… انجام‌شده است، حدود ۳۰۰ نفر بانوی کارآفرین در کلاس‌های آموزشی شرکت کردند.

شارقی ادامه داد: برخی از بانوان کارآفرین با راهکارهای کسب درآمد آشنا نیستند و از خدمات سازمان‌های مربوطه، نحوه دریافت تسهیلات بانکی، مشتری مداری و… آگاهی ندارند که در این کلاس‌ها راهکارهای لازم به آنان ارائه شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در مورد عزم جدی کارآفرینان اذعان داشت: خوشبختانه شاهد تلاش و عزم بانوان کارآفرین هستیم، پتانسیل‌ها، ایده‌ها، نوآوری‌، اعتمادبه‌نفس، همت و برنامه‌های آنان برای کسب‌وکار قابل تحسین است.

وی افزود: برای توسعه و گسترش اشتغال و کارآفرینی بانوان اقداماتی همچون حمایت از فعالیت‌های کارآفرینان، ارائه تسهیلات، برگزاری کلاس‌های آموزشی و ارائه راهکار در مورد کارآفرینی بهتر آنان، ایجاد زمینه فعالیت‌های تخصصی و مهارت افزایی ضروری است.

شارقی با تأکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال خاطرنشان کرد: باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همه تلاش کنند و با توجه به مشکل شغل و بیکاری در سطح جامعه افراد می‌توانند با ایجاد نوآوری کارآفرینی خوبی داشته باشند.

 

انتهای متن/*