مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران:در نظام جمهوری اسلامی زن دارای ارزش است

زنان و دختران ایران با حضور پررنگ در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر ثابت کردند که با بصیرت در مقابل افکار پلید دشمنان و استکبار ایستاده‌اند.

به گزارش زنان خبر، ثریا شارقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در حاشیه مراسم راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی را زنان و مردانی رقم زدند که در مقابل ظلم استکبار ایستادند و اجازه تاراج کشور را به بیگانگان ندادند.

وی افزود: انقلاب ما در جهان صادرشده است و شاهد بیداری اسلامی در سراسر جهان هستیم.

شارقی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی بیان کرد: مردم تهران همانند عموم مردم در سراسر کشور هرسال با حضور در راهپیمایی باشکوه ملی نشان دادند که ارزش‌ها و مقدسات جمهوری اسلامی را حفظ کرده‌اند.

وی حضور بانوان را در این راهپیمای عظیم تحسین کرد و گفت: بانوان همیشه درصحنه‌های اجتماعی، سیاسی، انقلابی، فرهنگی و… خوش درخشیده‌اند و اکنون شاهد حضور پررنگ آنان در این مراسم ملی هستیم که تحسین‌برانگیز است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در مورد افتخارات بانوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب اسلامی زنان اجازه حضور در جامعه را نداشتند و از فعالیت‌های مختلف منع می‌شدند، پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد و شکوفایی زنان کشور در راستای اهداف نظام بودیم.

شارقی ادامه داد: نگاهی که به زنان در غرب می‌شود بیش‌تر از یک کالا نیست ولی در نظام جمهوری اسلامی زن دارای ارزش، کرامت و منزلت است.

وی در مورد دیدگاه امام خمینی (ره) به حضور بانوان در جامعه گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضور زنان را در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی تشویق می‌کرد و برای زن جایگاه ویژه‌ای قائل بود، زنان در ایران دارای عزت هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران یادآور شد: خوشبختانه زنان و دختران ایران اسلامی همیشه با آگاهی، بصیرت و شناخت در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان ایستاده‌اند و باتربیت خانواده و فرزندان در راستای زندگی اسلامی گام برداشته‌اند.

 

انتهای متن/*