محفل انس دانش‌آموزی و جشن تکلیف در نمایشگاه قرآن

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به فعالیت‌های بخش آموزش و پرورش در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: در جریان برپایی نمایشگاه سه محفل انس با قرآن دانش‌آموزی و برگزاری جشن تکلیف نمادین برای دختران ابتدایی پیش‌بینی شده است.

به گزارش زنان خبر؛ رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد بخش آموزش و ‌پرورش در بیست‌و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: بر اساس ابلاغ وزارت آموزش و پرورش مسئولیت اجرای این بخش به اداره کل تهران واگذار شده است.
وی با بیان اینکه ۱۵ غرفه در این بخش فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: دو غرفه مربوط به شهرستان‌های استان تهران است که شامل غرفه مصباح‌الهدی مربوط به امام شناسی و فعالیت‌های خلاقیت در  آموزش قرآن کریم می‌شود؛ همچنین یکی از غرفه‌ها به معرفی فعالیت‌های نماز می‌پردازد که متولی آن وزارت آموزش و پرورش است.
حسینی‌فر گفت: غرفه فرشتگان زمین مربوط به فعالیت‌های قرآنی دانش‌آموزان استثنایی است؛ غرفه قصه‌گویی قرآن نیز پیش‌بینی شده است که در آن یکی از آموزگاران برای دانش‌آموزان و بازدیدکنندگان قصه‌های قرآنی تعریف می‌کند.
وی افزود: از دیگر غرفه‌هایی که در بخش آموزش و پرورش فعالیت می‌کند، غرفه احکام و حفظ موضوعی قرآن کریم است که با حضور اساتید این کار صورت می‌گیرد؛ در غرفه مؤلفین کتب درسی نیز کارشناسان حضور دارند و به سؤالات بازدیدکنندگان پاسخ می‌دهند.
غرفه گلبرگ‌های قرآنی دیگر غرفه بخش آموزش و پرورش است که حسینی‌فر در رابطه با فعالیت این غرفه گفت: این غرفه مربوط به ختم قرآن کریم است و افراد با مراجعه به این بخش اقدام به قرائت بخشی از قرآن کریم می‌کنند و به این ترتیب یک دوره از قرآن ختم می‌شود؛ البته برخی شب‌ها به دلیل استقبال زیادی که از این طرح صورت می‌گیرد، چند ختم قرآن صورت گرفته است.
وی افزود: غرفه دیگری نیز مربوط به آشنایی بازدیدکنندگان با مراکز دارالقرآن‌های آموزش و پرورش شهر تهران است که در کنار این مسئله، یکی از دارالقرآن‌های فعال شهر تهران محصولات و آثار خود را در این غرفه عرضه کرده است.
حسینی‌فر در مورد غرفه انتشارات تربیت نیز گفت: کتب و نرم‌افزارهایی که توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و منتشر می‌شود، از طریق این انتشارات است و با حضور در نمایشگاه به معرفی کتب و آثار خود می‌پردازد.
وی همچنین اظهار کرد: با توجه به شعار نمایشگاه بیست‌وپنجم، یعنی «قرآن؛ اخلاق؛ زندگی» غرفه ویژه‌ای پیش‌بینی شده که به سؤالات بازدیدکنندگان در زمینه سبک زندگی قرآنی پاسخ می‌دهد.
حسینی‌فر در مورد برگزاری محافل انس با قرآن دانش‌آموزی در بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: بخش آموزش و پرورش سه محفل انس با قرآن را برای شب‌های آینده پیش‌بینی کرده است که با حضور دانش‌آموزان قرآنی برگزار خواهد شد؛ در این محافل دانش‌آموزانی از شهر تهران، شهرستان‌های استان تهران و استان البرز شرکت خواهند کرد.
وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این غرفه برگزاری جشن تکلیف برای دانش‌آموزان دختر است؛ ۵ شب از شب‌های ماه مبارک رمضان از مدارس دخترانه ابتدایی دعوت کردیم تا جشن تکلیف نمادینی را برگزار کنند.
بنابراین گزارش، بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ۸ خردادماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) با شعار «قرآن؛ اخلاق؛ زندگی» آغاز به کار کرد و تا ۲۶ خردادماه ادامه خواهد داشت.(ایکنا)