مجموعه ورزشی بانوان آزادی بدون برنامه و اعتبار لازم کلنگ زده شد

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه مجموعه ورزشی بانوان آزادی از داستان انبوه پروژه‌های ورزشی نیمه کاره در سراسر ایران مستثنی نیست، گفت: مجموعه ورزشی بانوان آزادی بدون برنامه و پیش‌بینی اعتبار لازم کلنگ زده شد.

به گزارش زنان خبر، سید فرید موسوی با انتقاد از پیشرفت تنها ۲۰ درصد از پروژه مجموعه ورزشی ۴۰ هزار نفره بانوان آزادی پس از گذشت ۱۰ سال از کلنگ‌زنی آن، گفت: متاسفانه کلنگ ورزشگاه‌های بسیاری در سراسر کشور بدون برنامه و پیش‌بینی اعتبار لازم زده شده است و مجموعه ورزشی بانوان آزادی نیز از مسئله مستثنی نیست به همین دلیل وزیر ورزش باید برای تکمیل پروژه‌های نیمه کاره به ویژه پروژه‌های مرتبط با ورزش بانوان به دلیل امکانات کمتر آن‌ها در این رابطه نسبت به مردان تلاش کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان تهران از بُعد اعتبارات ورزشی مورد عنایت‌های دولت‌ها نبوده و رتبه مناسبی نیز در رابطه با تخصیص اعتبارات ورزشی در میان تمامی استانها ندارد.

وی اضافه کرد: اکنون نیز که قرار است ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه ورزش قرار بگیرد استان تهران با وجود آنکه بار بیش از۵۰ درصد از مالیات استانی را به دوش می‌کشد اما جایگاه ویژه‌ای در تخصیص این اعتبار ندارد.

موسوی با تاکید براینکه در اقصی نقاط این استان شهرهایی با جمعیت چند برابری از دیگر استان‌ها وجود دارد اما به مراتب کمتر از دیگر استان‌ها بودجه حوزه ورزش به آن‌ها تعلق می‌گیرد، افزود: بانوان با توجه به افزایش علاقه زنان به ورزش و محدودیت‌های ورزشی برای آن‌ها، بهتر است به این مهم توجه بیشتری شود.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد: از آنجا که اعتبار ورزشی مردم تهران با توجه به میزان جمعیت تخصیص پیدا نکرده است، استان تهران در وضعیت نامناسب ورزشی به سر می‌برد چراکه رتبه ۱۶ را درخصوص تخصیص اعتبارات در میان استان‌ها دارد.
خانه ملت

انتهای متن/*