متناسب‌سازی مشاغل با وضعیت زنان مسلمان نیازمند برنامه‌ریزی است

ارزش، کرامت، جایگاه و لطافت یک زن باید در شغل او حفظ شود زیرا بعضی از شغل‌ها برای زنان در جامعه مناسب نیست و این مشاغل قطعاً زن را از جایگاه اصلی کنار می‌زند به‌طوری‌که دیگر نمی‌تواند نقش خود را در خانواده ایفا کند.

به گزارش زنان خبر؛ مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبرگفت: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی زنان در سطح جامعه نیازمند ریشه‌یابی، تحقیق و ارائه راهکار است.

وی افزود: انتظار بالایی از معاونت ریاست جمهوری وجود دارد که در کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی زنان در سطح جامعه با برنامه‌ریزی دقیق و توجه به مدل‌های فرهنگ ایران اسلامی برای رفع مشکلات روزافزون تلاش بیشتری داشته باشد.

رئیس بسیج جامعه زنان خاطرنشان کرد: با توجه به هجمه‌های جنگ نرم و فرهنگی باید مطالبات مادران و خواسته‌هایی که در فضای مجازی و دنیای اینترنت برای فرزندانشان دارند از سوی مسئولین پیگیری شود.

وی به اشاره به برخی نیازهای زنان در جامعه گفت: پایین آوردن سن ازدواج، تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی، تبیین نقش و جایگاه زنان در اقتصاد مقاومتی، ایجاد زمینه لازم برای اشتغال متناسب با وظایف چندگانه زنان، اشتغال متناسب با مسئولیت‌های زنان که درشان و کرامت زن باشد، ازدواج آسان و… ازجمله مواردی است که نیازمند رسیدگی جدی معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور است تا بیش از این شاهد مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه نباشیم.

وی با انتقاد از مشاغل زنان در جامعه تصریح کرد: متأسفانه مشاغل زنان با شأن و جایگاه آنان در جامعه نامرتبط است که درزمینه‌ی اشتغال بانوان در جامعه فرهنگ‌سازی غلطی انجام شده است.

اصلانی با تأکید جایگاه بالای زنان در جامعه و خانواده افزود: اشتغال زنان باید متناسب با وضعیت روحی، جسمی و مسئولیت‌های متعددی که بر عهده‌دارند انجام بگیرد، نباید از بین مسئولیت‌هایی که دارند یکی را انتخاب کنند و در عین خانه‌داری و فرزند پروری فضایی برای بروز استعدادهای خود در جامعه داشته باشند.

وی در خصوص متناسب‌سازی شغل زنان ابراز داشت: متناسب‌سازی مشاغل با وضعیت زنان مسلمان موردی است که باید در مورد آن برنامه‌ریزی و فعالیت‌های لازم انجام شود و مشاغل مربوط به زنان باید با روحیات و توانمندی آنان سازگار باشد.

رئیس بسیج جامعه زنان در ادامه مطرح کرد: مشاغل سخت و مشاغلی که کرامت زن را از بین می‌برد باعث از بین بردن آرامش زن می‌شود وبری او جز خستگی جسم و روان چیزی نخواهند ماند و تربیت صحیح فرزندان در عملکرد زن مشاهده نمی‌شود.