لزوم ساخت مستند از زندگی بانوان قرآنی

رییس سازمان بسیج جامعه زنان تصریح کرد: لازم است که این بانوان روح قرآنی که در زندگی شان حاکم شده و اثراتی که بر خود و خانواده شان به همراه داشته را برای دیگران بیان کنند و از آن برنامه های مستندی تهیه شود.

مینو اصلانی رییس سازمان بسیج جامعه زنان در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به تجلیل از بانوان قرآنی عنوان کرد: در نشست هم اندیشی بازخوانی نقش زنان از منظر قرآن در عصر حاضر  پرداختن به وظایف بانوانی که بر اساس قرآن زندگی خود را تنظیم می‌کنند از محور های این نشست بود.

وی افزود:  با توجه به اینکه یک بانوی قرآنی نمادی از یک زن مسلمان و مجاهد است که ضمن اینکه بسیار فعال و پویاست توجه ویژه‌ای به خانواده دارد در برابر آنچه در جهان اتفاق می‌افتد و در برابر هجمه‌ای که دشمن به جهان اسلام در مورد موضوعات فرهنگی و حیا زدا دارد، چه وظایفی دارد؟

اصلانی ادامه داد: برگزاری این گونه از رقابت های قرآنی تاثیر عمیق فرهنگی دارد و معرفی بانوان فعال قرآنی در داخل و خارج از کشور سبب ایجاد انگیزه زیادی بین جوانان و دختران می شود.

رییس سازمان بسیج جامعه زنان اظهار داشت: دربین برگزیدگان هفتمین دوره این همایش افرادی در زمینه های هنرهای قرآنی، رسانه های قرآنی به چشم می خوردند و  تنوع انتخاب این افراد بسیار مطلوب است و این تنوع انتخاب سبب علاقه دختران و جوانان برای حضور در رقابت های قرآنی می شود.

وی یادآور شد: لازم است که این بانوان روح قرآنی که در زندگی شان حاکم شده و اثراتی که بر خود و خانواده شان به همراه داشته را برای دیگران بیان کنند و از آن برنامه های مستندی تهیه شود.

اصلانی عنوان کرد: امروزه بسیاری از بانوان در قالب مجامع و یا موسسات قرآنی در کشور مشغول به فعالیت هستند که می توان با مقایسه فعالیت های این افراد نفرات برتر کشوری را برای تجلیل در این همایش شناسایی کرد.

رییس سازمان بسیج جامعه زنان تصریح کرد: لازم است بانوانی که روح قرآن در آنان دمیده شده شناسایی شده و برای جوانان ما به عنوان الگو معرفی شوند و در این شناسایی باید مسئولان و متولیان امر ابتکار عمل به خرج دهند.