قم| ابتکار: قانون مقابله با خشونت علیه زنان به‌زودی به هیئت دولت می‌رود

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: قانون مقابله با خشونت علیه زنان پس از تصویب نهایی در قوه قضاییه به‌زودی برای ابلاغ به دولت تقدیم می‌شود.

به گزارش زنان خبر،معصومه ابتکار ظهر امروز در همایش انقلاب اسلامی تحکیم بنیان خانواده و منزلت زن مسلمان که در تالار معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: باید در عرصه عمل شعارهایی که سر داده را نشان دهیم تا کارآمدی نظام به‌درستی شناخته شود. آن چیزی که امروز در سطح جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده کارآمدی نظام است و این چیزی بوده که امروز مردم آن را مطالبه می‌کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نقش زنان در انقلاب عنوان کرد: مباحث ورزشی از جمله اموری بوده که بانوان کشور در آن‌ها موفقیت‌های بسیار فراوانی را کسب کرده‌اند، همچنین در مبحث آموزش عالی نیز زنان به توفیقات فراوانی دست پیدا کرده‌اند.

وی تأکید کرد: بازنگری قوانین و اصلاح قوانین در چارچوب شرع مقدس از جمله مهم‌ترین اموری بوده که در زمینه زنان در ماه‌های اخیر در کشور صورت گرفته است، قانون مقابله با خشونت علیه زنان پس از تصویب نهایی در قوه قضاییه به‌زودی برای ابلاغ به دولت تقدیم می‌شود.

ابتکار خاطرنشان کرد: خشونت یکی از مهم‌ترین معضلاتی بوده که در زمینه زنان و کودکان مشاهده می‌شود، گفت‌وگوی بین نسلی نیز یکی دیگر از مهم‌ترین اولویت معاونت زنان رئیس‌جمهور در عرصه خانواده برای ارتباط بین دو نسل است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: مسئله اشتغال بانوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌هاست و تعداد بیکاران در بخش زنان تحصیل‌کرده ۳ برابر مردان تحصیل‌کرده در سطح کشور است.

ابتکار عنوان کرد: اصلاح الگوی مصرف در عرصه‌های مختلف نیاز به بازنگری دارد، چراکه الگوی حاکم در مسئله مصرف به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست که در این زمینه نیز آب از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است، اصلاح الگوی مصرف آب باید از زنان جامعه شروع شود.

تسنیم

انتهای متن/*