قرآن باعث رشد و باروری ایمان می‌شود

شانزدهمین مسابقات نیمه‌نهایی قرآن در رشته‌های حفظ ۲۰ جزء، ۱۰ جزء و ۵ جزء، مفاهیم، قرائت، تحقیق و ترتیل ویژه‌ی خواهران شاغل در مجموعه سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در سالن شیخ کلینی تشکیل گردید.

به گزارش زنان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مختار نظری، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: باید از قرآن کریم بهره بیشتری ببریم و برای تکمیل علم قرآنی خود اقدام کنیم تا اثرهای آن شامل حالمان شود.

وی به اهمیت قرآن کریم اشاره کرد و افزود: قرآن، دارای اهمیت زیادی است که در این راستا، پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: “نگاه کردن به خطوط قرآن، بدون خواندن نیز، عبادت است.”

نظری در ادامه بیان کرد: برای برکت زندگی خود باید خانه‌هایمان را با تلاوت قرآن کریم عطرآگین کنیم و با قرائت هرروزه قرآن تأثیر مطلوبی در خود و خانواده ایجاد کنیم.

وی قرآن را راهگشای زندگی بشر دانست و اظهار کرد: قرآن کریم با آیات نورانی که دارد راهگشای بشر در زندگی دنیا و آخرت است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: فعالیت‌های قرآنی بانوان شاغل در سپاه با توجه به دغدغه‌های کار و زندگی روزمره در حد مطلوب است و امیدواریم دیگر ادارات نیز برنامه‌های اساسی برای فعالیت‌های قرآنی شاغلین داشته باشند.

 

وی فعالیت بانوان در حوزه قرآنی را در زندگی موفق، تاثیرگزار دانست و گفت: بانوان در تربیت خانواده و فرزندان نقش مستقیم دارند و فعالیت قرآنی، تأثیر مفاهیم و آموزه‌های قرآنی به آنان در رشد معنوی جامعه کمک خواهد کرد.

نظری در ادامه با توجه به برگزاری شانزدهمین مسابقات نیمه‌نهایی قرآن کریم ویژه خواهران اذعان داشت: برگزاری چنین مسابقاتی برای پیشرفت قرآنی شاغلین بسیار خوب است و می‌تواند باعث گسترش روحیه فرهنگ و مفاهیم قرآن در سطح جامعه شود.

وی در پایان گفت: برای نفرات برتر مسابقات نیمه‌نهایی قرآن کریم اردوی دوروزه قرآنی برگزار خواهد شد تا آمادگی بهتر برای شرکت در مسابقات نهایی قرآن کریم برای شرکت‌کنندگان فراهم شود.

 

انتهای متن/*