زنان خبر - http://zanankhabar.ir

فناوری راهیان نور تعطیل پذیر نیست

به گزارش زنان خبر [1]، هادی حفیظی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران با اشاره به شرایط کنونی کشور و همه گیری ویروس کرونا از برگزاری اردوی راهیان نور با سبکی جدید خبر داد.

وی خاطر نشان کرد در شرایطی که بسیاری از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در دنیا متوقف شده، بسیج با ارائه الگوهایی متناسب با وضع موجود سعی در احیاء و گسترش ارزشهای فرهنگی و معارف تربیتی در کنار حضور موثر در عرصه محرومیت زدایی، خدمات رسانی و کار جهادی است.

حفیظی افزود: یکی از برنامه های شاخص و اثربخش در حوزه فرهنگی و ترویج روحیه ایثار و مقاومت در نسل نوجوان اردوهای راهیان نور است که هر سال از لحاظ کمی و کیفی در حال ارتقاء است.

وی با بیان اینکه فناوری راهیان نور تعطیل پذیر نیست، خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت های موجود، امسال برای اجرای این اردو مدل جدیدی برنامه ریزی شده که در بستر فضای مجازی و با بهره گیری از سامانه شاد و اجرای برنامه در مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور مخاطب در یک برنامه چند روزه به صورت مجازی در ویژه برنامه یادمان ها و مناطق عملیاتی حضور پیدا خواهند و در چالش‌ها و مسابقات نیز مشارکت خواهند داشت.

در کنار برنامه متمرکز استانی در مناطق عملیاتی، هرکدام از شهرستان های استان تهران با مشارکت ادارت آموزش و پرورش و حوزه های بسیج دانش آموزی برنامه های ابتکاری خود را با کمک دانش آموزان و در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و معرفی سیره شهدا برگزار می‌نمایند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران در پایان عنوان کرد: تداوم و امتداد این اردو با نقش آفرینی معلمان، دانش آموزان و آموزش و پرورش در طول سال و در قالب برنامه های متنوع ادامه خواهد داشت.

عموم دانش آموزان میتوانند از طریق لینک @Yavarane_velayat [2] در پیام رسان شاد و ایتا برنامه های راهیان نور را دنبال کنند.

انتهای متن/*