فناوری راهیان نور تعطیل پذیر نیست

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران از برگزاری راهیان نور در بستر فضای مجازی خبر داد

به گزارش زنان خبر، هادی حفیظی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران با اشاره به شرایط کنونی کشور و همه گیری ویروس کرونا از برگزاری اردوی راهیان نور با سبکی جدید خبر داد.

وی خاطر نشان کرد در شرایطی که بسیاری از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در دنیا متوقف شده، بسیج با ارائه الگوهایی متناسب با وضع موجود سعی در احیاء و گسترش ارزشهای فرهنگی و معارف تربیتی در کنار حضور موثر در عرصه محرومیت زدایی، خدمات رسانی و کار جهادی است.

حفیظی افزود: یکی از برنامه های شاخص و اثربخش در حوزه فرهنگی و ترویج روحیه ایثار و مقاومت در نسل نوجوان اردوهای راهیان نور است که هر سال از لحاظ کمی و کیفی در حال ارتقاء است.

وی با بیان اینکه فناوری راهیان نور تعطیل پذیر نیست، خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت های موجود، امسال برای اجرای این اردو مدل جدیدی برنامه ریزی شده که در بستر فضای مجازی و با بهره گیری از سامانه شاد و اجرای برنامه در مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور مخاطب در یک برنامه چند روزه به صورت مجازی در ویژه برنامه یادمان ها و مناطق عملیاتی حضور پیدا خواهند و در چالش‌ها و مسابقات نیز مشارکت خواهند داشت.

در کنار برنامه متمرکز استانی در مناطق عملیاتی، هرکدام از شهرستان های استان تهران با مشارکت ادارت آموزش و پرورش و حوزه های بسیج دانش آموزی برنامه های ابتکاری خود را با کمک دانش آموزان و در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و معرفی سیره شهدا برگزار می‌نمایند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران در پایان عنوان کرد: تداوم و امتداد این اردو با نقش آفرینی معلمان، دانش آموزان و آموزش و پرورش در طول سال و در قالب برنامه های متنوع ادامه خواهد داشت.

عموم دانش آموزان میتوانند از طریق لینک @Yavarane_velayat در پیام رسان شاد و ایتا برنامه های راهیان نور را دنبال کنند.

انتهای متن/*