فعالیت فرهنگی مهمترین نیاز مناطق محروم است/ نقش بانوان برای محرومیت زدایی مهم است

فعالیت‌های بسیج سازندگی با برگزاری اردوهای مختلف برای خدمات رسانی و محرومیت زدایی به مناطق کم برخوردار کشور بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش زنان خبر، سردار نعمان غلامی رییس سازمان بسیج سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: بسیج سازندگی با تمام توان در راستای محرومیت زدایی در نقاط مختلف کشور بخصوص مناطق محروم تلاش می‌کند.

وی افزود: حضور آگاهانه جوانان و دانشجویان خواستگاه تشکیل جهاد سازندگی و بسیج سازندگی می‌باشد که باعث ایجاد و تقویت این دو مجموعه شده است.

غلامی با اشاره به تعداد اردوهای جهادی بیان کرد: حدود ۸ هزار گروه جهادی در کشور داریم که جوانان زیادی به صورت خودجوش برای رفع محرومیت زدایی دغدغه دارند و همت می‌کنند.

وی حضور بانوان در اردوهای جهادی را تحسین کرد و ادامه داد: در سال گذشته حدود ۸۶۰ هزار نفر در سراسر کشور به اردوهای جهادی اعزام شدند که ۴۰ درصد آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.

رییس سازمان بسیج سازندگی در مورد نقش بانوان برای محرومیت زدایی مطرح کرد: نقش بانوان برای محرومیت زدایی بسیار مهم است و آنان در زمینه‌هایی همچون فعالیت‎های فرهنگی، آموزشی، بهداشت و درمان، روانشناسی، مشاوره و… اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.

وی یادآور شد: ۳۲۰ هزار نفر خواهر بسیجی در سال گذشته در مناطق محروم کشور نقش آفرینی خوبی داشته‌اند که با حضور تاثیرگذار آنان شاهد رفع بسیاری از مشکلات بودیم.

غلامی در ادامه یکی از مهمترین موضوعات مورد نیاز در مناطق مختلف محروم کشور را فعالیت فرهنگی دانست.

رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: توانمند سازی، اشتغال‌زایی، خدمات فرهنگی، سلامت و امور پزشکی، فعالیت‌های اجتماعی، عمرانی، اقتصادی، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، بهسازی و نوسازی مدارس و… از جمله اقدامات اردوهای جهادی در مناطق محروم است.

وی با تاکید بر اهمیت اردوهای جهادی برای آبادانی در مناطق محروم اظهار کرد: اردوهای خودجوش جهادی با حضور خواهران و برادران بسیجی که در مناطق محروم و آسیب‌دیده در راستای کمک‌رسانی و رفع کمبودها انجام می‌شود برای رشد و توسعه کشور بسیار مهم است که تا کنون نتیجه‌های مطلوبی داشته‌ایم.

 

انتهای متن/*