فریده اولادقباد: لایحه امنیت زنان در حال پیگیری است

رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: لایحه تامین امنیت زنان از مهمترین مطالبات فراکسیون زنان است و تلاش می کنیم تا پایان مجلس دهم به تصویب برسد.

به گزارش زنان خبر، فریده اولادقباد رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار زنان خبر اظهار داشت: در طول چهل سال در حوزه زنان دستاوردهای بسیار خوبی داشتیم که یکی از این دستاوردها مشارکت سیاسی زنان در انتخابات است.

وی با اشاره به اینکه در مجلس نهم تعداد زنان نماینده ۹ نفر بود، افزود: در مجلس دهم تعداد نمایندگان زن ۱۷ نفر است که حدود ۶درصد می باشد اما باتوجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند بایستی حضور بانوان در مجلس بیشتر از این تعداد باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: زنان هم باید انتخاب کنند و هم انتخاب شوند لذا زنان توانمند، شایسته و باتجربه که این مسئولیت پذیری را در خود می بینند، در مجلس یازدهم حضور پررنگ داشته باشند.

اولادقباد در ادامه به اقدامات بانوان در مجلس اشاره کرد و گفت: طرح ها و لوایح خوبی در مجلس دهم مصوب کردیم و با اینکه تعداد زنان کم بود اما اثرگذاری خوبی داشت چنانکه رئیس مجلس و رئیس فراکسیون امید نیز به اثرگذاری بانوان در مجلس اشاره کرده اند.

وی با بیان اینکه این تعداد بانو برای پیگیری امور زنان در مجلس کافی نیست، تصریح کرد: خیلی از لوایح که سالها در مجلس مسکوت مانده بود مانند لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، تابعیت فرزندان با مادران ایرانی و پدران خارجی، کاهش ساعت کاری زنان و طرح تشدید مجازات اسیدپاشی مصوب شد و طرح های زیادی نیز با پیگیری فراکسیون زنان در کمیسیون های قضایی و اجتماعی مجلس در دستور کار قرار گرفته است.

«صیانت، کرامت و امنیت زنان در برابر خشونت»

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس با بیان اینکه لایحه امنیت زنان در حال پیگیری است، ادامه داد: لایحه «صیانت، کرامت و امنیت زنان در برابر خشونت» از مهمترین مطالبات فراکسیون زنان است که تلاش بسیاری در جهت پیگیری و تسریع روند این لایحه داشتیم و با رئیس قوه قضائیه نیز دیدار کردیم که امیدوارم تا انتهای مجلس دهم مصوب شود.

اولادقباد در پایان با تاکید بر مشارکت زنان در انتخابات خاطرنشان کرد: ما از شرایط سخت عبور کردیم، جنگ نظامی و تحریم های اقتصادی را پشت سر گذاشتیم و استقلال سیاسی کشور را حفظ کردیم لذا باید همه برای انتخاب سرنوشت کشور و حفظ دموکراسی پای صندوق های رای بیاییم و اجازه ندهیم اقتدار ملی تضعیف شود.

در ادامه بخوانید:

انتهای متن/*