فاز دوم بوستان بانوان حسن آباد فشافویه در دهه فجر به بهره برداری می رسد

فاز دوم بوستان بانوان و خانواده حسن آباد فشافویه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی طی ایام دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد.

به گزارش زنان خبر، رئیس شورای شهر حسن آباد فشافویه روز یکشنبه در گفت وگو با زنان خبر اظهار داشت: فاز دوم بوستان بانوان و خانواده حسن آباد فشافویه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی طی ایام دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد.

علیرضا زندی افزود: پس از بهره برداری،بوستان بانوان در حدود چهار هکتار وسعت خواهد شد که برای موارد ورزشی، فرهنگی و کلاس های مشاور خانواده مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه دو هکتار به وسعت این بوستان افزوده خواهد شد، عنوان کرد: دو سالن ورزشی مخصوص بانوان و خانواده ایجاد خواهد شد تا بانوان این منطقه از امکانات فرهنگی و ورزشی برخوردار شوند.

رئیس شورای شهر حسن آباد فشافویه یادآور شد: پنج دستگاه ویلچر از سوی اداره بهزیستی شهرستان ری برای استفاده بانوان سالمند و معلول به این بوستان اهدا شد.

وی گفت: بخشی از ساختمان واقع در این بوستان که به عنوان انباری مورد استفاده قرار گرفته بود بازسازی و قابل استفاده شده است.

شهر حسن آباد تنها کانون شهری در دل حوزه شهری حسن آباد می باشد که بصورت یک شهر خطی در حول محور تهران- قم شکل گرفته است ،‌ فرایند پیدایش ( شکل گیری ) و توسعه شهر حسن آباد در مراحل مختلف به شرح ذیل می باشد .

منطقه مورد مطالعه دارای قدمت طولانی می باشد . شهرری و مناطق پیرامون آن که شهرحسن آباد از توابع آن بشمار آمده است ،‌ دارای قدمت و تاریخچه طولانی می باشد که بررسی تاریخی منطقه نیاز به مطالعات ویژه تاریخی دارد .

 

 

 

انتهای متن/*