علت حذف “آیت‌الله‌العظمی” از سایت سیستانی

“حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان” در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تغییر عنوان “آیت‌الله‌العظمی سیستانی” به “حضرت آقا سیدعلی حسینی سیستانی” بر روی وب سایت وی، اظهار داشت: این اقدام آیت‌الله سیستانی یک مساله اخلاقی و تواضعی است که برخی بزرگان مانند آیت‌الله بهجت نیز دست به چنین اقدامی زده‌اند. آیت‌الله بهجت اجازه ندادند که پشت […]

“حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان” در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تغییر عنوان “آیت‌الله‌العظمی سیستانی” به “حضرت آقا سیدعلی حسینی سیستانی” بر روی وب سایت وی، اظهار داشت: این اقدام آیت‌الله سیستانی یک مساله اخلاقی و تواضعی است که برخی بزرگان مانند آیت‌الله بهجت نیز دست به چنین اقدامی زده‌اند. آیت‌الله بهجت اجازه ندادند که پشت رساله ایشان آیت‌الله بنویسند و ایشان نوشتند “العبد محمدتقی بهجت” و بر سر مزار ایشان در حرم حضرت معصومه )س) نیز همین عنوان نوشته شده است.

غرویان با انتقاد از تلاش برخی برای استفاده القاب و عناوینی در مورد آنها، گفت: واقعیت این است که در جامعه ما عناوین، آثاری دارد هر چند که این القاب و عناوین اعتباری هستند اما آثار حقیقی نیز دارند و تفاوت ایجاد می‌کنند. عناوین دانشگاهی مانند استاد و دکتر نیز از این گزند مصون نیستند. از سوی دیگر برخی نیز القاب بسیاری برای خود می‌نویسند یا به اطرافیان خود می‌گویند که این القاب را تکرار کنند تا میان دیگران نیز جا بیفتد که از این افرادِ سوء استفاده‌کنندهِ نیز زیاد داریم. انسان اگر به نفس خود مراجعه کند واقعیت خودش را می‌بیند.